W8'in ilk büyük sorunu

Windows 8'de bulunan Flash sorunu ne zaman çözülecek? İşte MS'den gelen ilk cevap

Windows 8'e ilk bakım yolda
Güncelleme için tarih verilmedi

Windows 8, yapılan ön dağıtımı ile birçok teknoloji editörü ve farklı firmanın kullanımına açılmış durumda. İşletim sisteminin son sürümü olan Windows 8 RTM ise, geçtiğimiz hafta bir güvenlik açığı ile sallandı.

Adobe Flash Player'ın eski bir versiyonunu kullandığı anlaşılan W8, beraberinde büyük bir tehlikeyi de getirmiş oldu. Yapılan ilk açıklamada "Flash için yeni Windows güncellemesi ile tüm eksiklere çözüm getireceğiz." diyen Microsoft, birçok kullanıcıda 26 Ekim tarihine kadar bu açığın kapanmaması gibi bir his uyandırdı.

Nitekim Microsoft tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Flash Player için IE10 üzerinden kurulacak olan bir yama yakın zamanda indirilebilir hale getirilecek. "En büyük amaçlarımızdan bir tanesi Windows 8 içerisinde bulunacak olan Flash Player'ın güvenli ve sürekli güncel tutulması." diyen Microsoft, bir süredir kullanıcılarından büyük tepki alıyordu.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

26 ekime 1,5 ay var. "En büyük amaçlarımızdan bir tanesi Windows 8 içerisinde bulunacak olan Flash Player'ın güvenli ve sürekli güncel tutulması." bu ne dalga geçer gibi. flashın güvenli tutulması çok büyük bi amaca benziyor mu sizce de?

@14 Eyl 2012 16:15 Evet büyük amaç çünkü bu sayede Windows 8 Flash yüzünden güvenlik riskine girmeyecek! Birde bu yorumunuz 5 kişiden + onay almış! :S

ie kullanmıyorum kafam rahat :)

Doğrusu Windows 8'in kendisi sorun.

ie den hep virüs giriyor bende palemoon u keşfettim

Windows batta kurtulalım başka bir sistem gelsin. Başbakan illa "MAvi ekranını da al git " mi desin yani o.O

@15 Eyl 2012 12:50 kullanmak istemeyenler "efsanevi linux" kullanabilirler. İstemiyorsanız başka birşey kullanın arkadaşım neden bu saldırı sanki başka seçeneğiniz varmış gibi. Sanki gidip lisanslı windows kullanıyorsunuz da. Yazılımları da işletim sistemini de bedavaya kullan sonra atıp tut . Herkes ezbere öğrenmiş bi windows kötü diye ezberden okuyor. Şu an görsel olarak işletim sistemi varsa bunu başaran microsofttur.

@15 Eyl 2012 22:36 hayır değil bunu apple`dan aldı apple`da başka yerden!

bence açıklama yapan microft görevlisi görevli dalga geçmiş. "Hiç işimiz yok bu dandik adobenin dandik flash'ı , bilgisayarı kasan-kötü-sürekli çöken ve de açıklarıyla uğraşmaktan bıktığımız" der gibi konuşmuş. Tek amacımız flashın güncel tutulması. :D adobe şu flash bölümün batsında bir kurtulalım. bıktık flashından hem telefonu hem bilgisayarları kasan bir yazılımsın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir