Webcamden YouTube direkt kayıt!

YouTube'un yeni uygulaması kullanıcıların webcamlerinden siteye direkt kayıt yapıyor.

YouTube sessiz gelişimini sürdürüyor. YouTube'dan dün duyurulan yeni özellikle birlikte videoları direkt olarak webcam'den eklemek artık mümkün.

YouTube'un "Quick Capture" adını verdiği yeni özellikle birlikte video eklemek artık daha da kolaylaşıyor. Flash arabirimi kullanan yeni uygulama kullanıcının webcam'ine direkt olarak bağlanıyor ve kullanıcının iznini de aldıktan sonra kayda başlıyor. Ancak kayıtların direkt olarak siteye yapıldığı yeni uygulama ile şimdilik videolar üzerinde herhangi bir düzenleme yapılmıyor. Uygulama şimdilik sadece video kaydı yapabiliyor. Uygulamanın geliştirip geliştirilmeyeceği ile ilgili bir duyuru yapılmamasına rağmen "Quick Capture" uygulamasının daha da geliştirilerek kullanıcıların videolar üzerinde oynamalar yapabileceği hale getirilmesi beklenen bir adım olacaktır.

Halihazırda bir dev olan YouTube'un yeni özelliklerle ne kadar büyüyebileceğini şimdilik kestirmek mümkün olmasa da, video eklemenin daha da kolaylaştrılıyor olması YouTube için geleceği parlak kılıyor.

Erdal Satık

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence bu Avrupa ve Amerika'daki kullanıcılar için ideal.Adamlardaki upload hızı 4Mbps ve 2Mbps.Bizimki gibi 256Kbit upload hızı olan bir yerde bu webcamden ne kadr verim alınır bilemiyorum.

wimax gelmeden telekomun tekeli kırılamaz, superonline deneme test antenlerini bazı bölgelerde kullanıyor umarım 2 sene içinde kullanmaya başlicaz ve eminim ki hızlı bir şekilde yayılacaktır çünkü bu adsl faturalarından ve kaz gibi yolunmaktan bıktık!

Söyler misiniz şu ana kadar nerde türk gençliği için bi şey yapıl mış ki şimdi yapılsın

lütfen biri bana youtube sitesine nasıl kayıt olacağımı söylesin
ben deniyorum olmuyor

sağ taraftan kayıtlar

Nasıl vidio yollıycam lütfen anlatın : ceza_osman_ak@hotmail.com

youtubu kapatın artık boş verin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir