Windows 10 Bu Sefer de Mavi Ekran Hatası Veriyor

Windows 10 Ekim güncellemesinin neden olduğu hatalardan biri biterken, bir diğeri başlıyor. Bu kez de mavi ekran...

  • Yavuz Alp Şimşek
Windows 10 Bu Sefer de Mavi Ekran Hatası Veriyor

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi'nde meydana gelen bir dizi sorundan sonra Microsoft, hataları düzeltmeyi amaçlayan bir toplu güncelleştirme yayımladı. Ancak görünüşe göre bu güncelleme, bazı HP bilgisayarlarda Mavi Ekran hatasına (BSOD) neden oluyor.

Windows Latest'ın raporladığına göre, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi'ndeki sorunları ortadan kaldırmak için çıkartılan Windows 10 KB4464330 düzeltme güncellemesi, bilgisayarın yanıt vermemesi ile sonuçlanan olan Mavi Ekran hatasına neden oluyor. Bu hata yalnızca bazı HP bilgisayarlarında uyumsuz sürücüler nedeniyle meydana geliyor.

Sorunu HP EliteDesk 800 G3 ile yaşayan bir kullanıcı, Microsoft forumunda düzeltme güncelleştirmesini yükledikten sonra bilgisayarlarının artık Windows'u başlatamadığını iddia etti. Ayrıca dünyanın farklı yerlerindeki insanlar Reddit ve Twitter üzerinden bu güncelleme sonrası meydana gelen bu sorunu dile getiriyorlar.

Bir HP bilgisayarınız varsa, Microsoft veya HP sorunu giderene kadar güncellemeleri yüklemeyi biraz ertelemekte fayda var. Ancak, güncellemeyi yüklediyseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız, PC'nizdeki system32/drivers içindeki HpqKbFiltr.sys dosyasını silmeniz problemi çözmenizi sağlayacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sistemlere zırh giydirdiğimiz ve güncellemeler ile işimiz olmadığı için binbir türlü sorun yaşamıyoruz. Sadece 6 veya 12 ayda bir browser, java, antivirüs gibi bazı yazılımları güncelleriz. 5 sene önce ofise HP'den bir bilgisayar alındı. İlk zamanlar mavi ekran hatası alıyorduk. Onun da sebebinin çok geçmeden AVEA Jet ve bazı güvenlik ayarları olduğu ortaya çıktı ve sorun çözüldü tabii ki. Hacker'lardan, virüslerden, sistem çökmelerinden ve veri kayıplarından uzak rahatça çalışıyoruz.

>>> Virüs çok ama ve lakin 13 senedir kurduğum hiçbir sisteme zararlı bulaşmadı. 5 sene önce formatladığım sistem bile hala ilk günkü gibi. İstediğimiz siteye giriyoruz, istediğimiz dosyayı açıyoruz, istediğimiz USB'yi, DVD'yi bağlıyoruz. Olağanüstü özgürüz. İstisnasız tüm zararlıları anında durdurabiliyoruz. Kullanıcı eğitimsiz olsa bile mesele yok! Modüler AI'ım herşeyi halleder...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost