Windows 10 yapı 10036'daki yeni simgeler!

Windows 10'un final sürümünde bizi nasıl simgeler bekliyor? Büyük ihtimalle böyle...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 yapı 10036'daki yeni simgeler!
(Görsel: Bav0)

Windows 10'la ilgili yeni bilgilerin şu sıralar hızlandığından şüphe yok. Şimdiyse geçtiğimiz günlerde sızan 10036 numaralı Windows 10 yapısındaki simgelerle karşınızdayız.

Yeni simgeleri yukarıda görebiliyorsunuz. Windows 10'un 9926 numaralı yapısındaki 37 simgenin bu yapıda 83'e yükseldiğini belirtmekte de fayda var.

Simgelerin tüm kullanıcıları yakından ilgilendirmediğini biliyoruz, ancak onlara önem veren bir kitle de var. Dahası yeni simgeler, Windows 10'a yeni bir hayat kazandırmak için Microsoft'un kullanabileceği iyi araçlardan bir tanesi.

Windows 10'un önümüzdeki yaz aylarında yayınlayacağı, Microsoft tarafından açıklığa kavuşturulmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Windows'tan soğudum -_-

Eskiden daha gerçekçi çok renkli yansımalı, gölgeli 3d simgeler kullanılırken, bi retro havasına bürünen işletim sistemleri gelecek için zemin hazırlıyor. 2 sonraki sistemlerde az önce bahsettiğim simgeleri bu sefer önümüze sunacaklar. Ve diyecekler ki daha gerçekçi 3d simgeler kullandık. Pehhhhh......

Hmmmm gayet kötü gözüküyor. :)

Kesinlikle yenilikçiyim ama bunlar hoş değil.

Benim hoşuma gitmedi. Daha kaliteli 3D ikonlar olsa çok güzel olurdu.

Simgeler hiç hoşuma gitmedi win7'de kiler daha güzel bence

Windows 10 Performans harika. Tasarım berbat; Windows 10 değilde WinDOS 10 bence. Tasarım ve iconlar inanılmaz derecede berbat, sade bir ayayüz denenmiş fakat olmamış. Isometric olması ayrıca zırvalık minecraft oynayan birinin eseri sanki..Toplamda güzel kabul edilebilir..

Kötü olmuş çocukca birazda mobil os lara benzemiş

bazıları güzel de bazıları kötü

Windows 3.1 hissettirdi bana bu retrospektif tasarim. Windows 3.1 ile basladiklari masaustu seruvenine Windows 10 ile tekrar basladik mi demeye calisiyorlar ya da ne bileyim ben anlamadim bu Mikrofosili neyin pesinde. Hep cirkin hep cirkin kullanici arayuzu olmamis

Bildiin yenilik yapcaz diye batirmislar. Hepsi de dunya kotusu.o bilgisayarim simgesi ne oyle ya

Tasarımlar retro değil sadece son yıllarda tüm sanat camiasını etkileyen minimalizm. Google ın ve apple ın minimal çizgileri göze hoş gelirken bunlar vasat olmuş. Yeterince kafa yorulmadıkları belli. En büyük hatalatı eski ikonların sadeleştirilme yoluna gidilmesi. Tamamen yeni tasarımlat hazırlasalardı daha naşarılı olabilirlerdi.

2000li yılların simgeleri gibi

her zamanki gibi berbat

Benim için çokta önemli değil simgeler. Ama beğenmeyenler için değiştirebilme fırsatı her zaman var. Bilgisayar sonuçta bu.

Şu beğenmeyenler inşallah Microsoft ürünlerini kullanmayı ve değerlendirmeyi bırakır da bizde rahat ederiz beğenmiyorsanız kullanmayın işimiz sizimi eğlendirmek

Windows 7 güzel ve yeterli bir sistemdi. 7'nin üzerinde durulmalı ve geliştirilmeliydi. Keza XP'de yine öyle. Microsoft para sevdasına herşeyi berbat etti. Normalde kötüden iyiye gidilirken, şirken iyiden kötüye gitti.

gzl olmuş. vistadan beri aynı simgeleri kullanıyodu ms

Windows 95 gibi...

Sadelikle basitliği karıştırmış tasarımcı arkadaşımız. Beğenmedim. Minimal olucam derken göz çıkarmak deyimi geldi aklıma.

windows 10'a geçmemek için bir neden daha.

Belki alakasız olacak ama, bu güncellemeyi yüklemeyin! Güncelleme, yeni siyah Install ekranıyla yükleniyor. O güncellemeden sonra hiçbir program çalışmıyor, başlat menüsü bile açılmıyordu. Önceki sürüme dönme seçeneğini kullandığımda bile başlat menüsünün açılmaması ile uzun süre uğraşmam gerekti. Güncellemeleri alma hızını Fast yerine Slow'a almanızı şiddetle öneririm, yeni özellikleri ilk görenlerden olmak heyecan verici olsa da böyle sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

19 Mart 2015 19:30 daki arkadasa katiliyorum bunlar minimalizm ama microsoft batirmis

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play