Windows 10 yapı 10072'den ekran görüntüleri!

Windows 10'un telefon sürümündeki yeni özellikleri gösteren kareler, internete sızdı!

Windows 10 yapı 10072'den ekran görüntüleri!

Windows 10'un yeni bir yapısının beklendiği şu sıralarda Çince bir web sitesi, beklenen yapıyı erkenden eline geçirmiş görünüyor.

10072 yapı numaralı telefonlara özel Windows 10'deki en önemli değişiklik, saydamlığı ayarlamaya izin veren kaydırma düğmesi. Bu düğme sayesinde kullanıcılar, kutucukların ne kadar saydam olacağını belirleyebiliyorlar. Bir başka yeni özellik, seçilebilen renklerin sayısının artırılmış olması. Öncesinde 21 renk arasından seçim yapabilirken şimdi bu sayı, 48'e yükseltilmiş bulunuyor. Yeni Beta Store ise Word ve Powerpoint ön izlemelerine ulaşmanıza izin veriyor. Yapıyla birlikte yeni bir video uygulaması da platforma eklenmiş.

Yapıda büyük değişiklikler yok, ancak yine de Microsoft'un yeni yapılar için çabaladığını görmek memnun edici. Görüntüleri ortaya çıkan bu yapının veya aynı özellikleri sunan bir yapının yarına kadar yayınlanması bekleniyor.

Windows 10 yapı 10072'den yakalanan ekran görüntülerine göz atmadan geçmeyin!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

güncelleme konusunda hiç kimse apple'ın eline su dökemez! bu windows 10 mesela, htc 8x'e geleceği meçhul ki donanım olarak hepsini karşılıyor.

@05 Mayıs 2015 23:02 sjskks evet hiçbir şirket o kadar korkunç final sürüm hazırlayamaz

@05 Mayıs 2015 23:02 pardon! Her ay 2-3 Windows güncellemesi yayınlanıyor. Sadece windowslar için, diğer Microsoft ürünlerini saymıyorum bile. Betalar da hariç.

anlaşılan yazıcı desteği de gelecek gibi sadece klavye değil sembole bakılırsa ve eğer bu özellik eklenirse işletmeler abuk sabuk android uğraşmaktansa bilindik Windows mimarisine dayalı bir mobil cihaz kullanmayı tercih edecektir. universal sürücüler sağ olsun artık neredeyse bütün yazıcılara ortak bir sürücü kurulumu erişmek mümkün oluyor.

@05 Mayıs 2015 23:12 evet tabi %60 android varken %7 wpye yönelecekler..

Windows 10 Tecnical Preview bulid 10072 turkce olarak hatta tecnical preview inslder preview olarak degistirilip su anda yayinda...hherkes indirebilir...

Windows 10 yapı 10102 torrent sitelerine sızmış durumda. İndirip deneyebilirsiniz

Android cihaza windows flaslanmasi mutlaka gelmeli

ios ve android uygulama portlama olayını yaparsa microsoft anında lumia alırım..2000 verip aldık s5 o kasıldıkça ben kasılıyorum..kardeşimde lumia 520 var daha yeni yeni kasılmaya başladı ayıp ama

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost