Windows 10'da sona doğru!

Windows 10 Mobile'ın yeni ve muhtemelen son önizleme sürümü yayınlandı. İşte yenilikler ve fazlası!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'da sona doğru!

Windows 10 Mobile'ın yeni bir önizleme yapısı, güncellemeleri "hızlı" almayı tercih edenlere sunulmaya başlandı. Bir önceki yapıya göre küçük çaplı bir güncelleme olan yapı 10586, final sürümün Aralık'ta gelebileceğinin işaretini veriyor.

20 gün önce yayınlanan yapı 10581, birkaç hata onarımı ve uygulamalara birkaç küçük güncellemeyle gelmişti. Yapı bunların yanında varsayılan kaydetme konumunu seçememe ve SD kartın klasör ağacında görünmemesi gibi birkaç sorun da getirmişti. Yapı 10586, Microsoft'un açıklamasına göre bu iki sorunu da çözüyor.

Onarılan diğer hatalar arasında Başlat menüsünün yükseltme sonrasında bozulabilmesi ve fiziksel kamera düğmesiyle ilgili sorunlar var. Bunun yanında uygulamaların ve oyunların daha kolay yüklenebildiği bilgisi veriliyor.

Microsoft, yapı 10586'ya yükseltmeden önce telefonunuzu yedeklemeniz gerektiğini söylüyor. Bunun nedeni, önceki yapıda ortaya çıkan bir sorunun ardından telefonunu sıfırlayan kullanıcılarda dosya sisteminin kısmen bozulmuş olması. Microsoft, cihazını sıfırlayan kullanıcıların yapı 10586'ya geçtiklerinde önyükleme döngüsüne girebileceklerini söylüyor.

Eylül'de çıkması beklenen Windows 10 Mobile, bazı gecikmeler yaşamış ve iddialara göre Kasım'a ertelenmişti. Son raporlar ise işletim sisteminin Aralık'tan önce gelmeyeceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

yükleyenler kamera ve internet paylaşımı gibi konulardaki sorunların devam edip etmediğini yazarsa sevinirim. lumia 925 de kamera ve internet paylaşımı düzgün çalışmıyordu

Milyar dolarlık şirket mobil telefon pazarını beceremiyor yüzlerce yazılım uzmanı bu işi beceremiyorsa bu işi bırak mikrosoft. Zaten market sıfır.

Bi gelemediler şu sona yıllardır :) Atı alan Üsküdar'ı geçti

Sabırsızlıkla bekliyoruz. Windows 10 Mobile çok şeyi değiştirecek...

@19 Kasım 2015 12:27 He he ondan...

2016 dan önce gelmez o...

neden hala çok iğrenç görünüyor. microsoftun designer alacak parası yok mu.

@19 Kasım 2015 13:19 Benimde hoşuma gitmiyorum, 10'u bilmem ama 8.1 kullandım, Siyah arka plan, Kocaman yazılar cidden vb... , Berbat bir işletim sistemi.

WP'un mu var derdin var.

@19 Kasım 2015 13:28 sabırsız bir kişilik asla bir Windows Phone kullanamaz, sabır işidir Windows Phone

Hazirandan önce gelmez(!)

Lumia 620'ye kurdum performan gayet iyi. Sadece Nokia ile ilgili eski uygulamalar mağazadan güncellenmiyor hata veriyor

Şu an yüklü ve sıfır sıkıntı. oldukça seri bir yapı. telefonu zorladım ve yine de ne bir kapanma ne bir uygulamadan atma oldu. gayet akıcı. Lumia 930

Microsoft vizyonunu kaybetmeye başladı gibi.

lumia 925 32gb kullanıyorum. kamera ve paylaşımda sıkıntı yok. Gayet akıcı çalışıyor. arada kasmalar mevcut. geriye pil performansı kalmış. 1520 de de denedim o daha da iyi çok hızlı.

1 senedir bir güncelleme vermediniz ıos ve android varken wp dan hiçbirşey olmaz maeket desen yok niye tercih etsinler windowsu insanlar

Her sektörde olmana gerek yok Microsoft.Monil arenadan çekilme vakti geldi de geçiyor bile.Blackberry bile androide döndü anla artık.

Windows Phone'u eleştirenlere şaşıyorum. 3GB android bile internette kasarken 512 WP'de akıyor. Oyunla işim olmaz. Yazılımla işim olmaz. (PC deki konfordan vazgeçmem.) İnternet işlerimi görsün yeter. Millet Store daki bütün programları indirip kullanıyo sanki :)

lutfen bu işi bilen konuşsun android eski arabalar gibi bir gazı birde freni var Windows,da yeni beyinli arabalar gibi herkesin yapacağı bir şey değil kafa yormayı gerektirir Windows yapar uzun ömürlü yapar ve satarda satar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play