Windows 10'un büyük güncellemesi ne zaman?

Windows 10'un beklenen Redstone 1 güncellemesi ne zaman gelecek? Henüz belli değil; ama...

  • Cenk Atlı
Windows 10'un yıllık güncellemesi ne zaman?

Microsoft, geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen Build 2016 geliştiriciler konferansında, Windows 10 cihazları için yıllık güncellemenin (Anniversary Update) bu yaz geleceğini duyurmuştu. Halihazırda 'Redstone 1' kod adıyla geliştirilmekte olan söz konusu güncelleme, yeni bir rapora göre üç ayrı Redstone güncellemesinin ilki olacak.

Bu yıllık güncellemenin tam olarak ne zaman sunulacağı henüz netlik kazanmasa da, Microsoft'un Windows 10 ilk olarak 29 Temmuz 2015'te kullanıma sunduğu düşünülürse, güncellemenin de Temmuz sonu gibi geleceğini söylemek mümkün.

Diğer yandan, tahmin yürütmenin çok daha zor olduğu bir diğer şey ise, Microsoft'un bu güncellemeyi bütün Windows 10 cihazları için aynı anda kullanıma sunup sunmayacağı. Windows 10 Mobile'ın yeni cihazlar için PC platformundan aylar sonra geldiğini düşünürsek, özellikle telefonlar için bir güncellemenin Temmuz'dan sonra geleceğini de söyleyebiliriz. Fakat Microsoft bir sürpriz yapıp; bu güncellemeyi son zamanlarda giderek birbirine yaklaştırdığı PC ve mobil platformları için aynı anda da sunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bence aynı anda gelecektir. Windows 10 mobil de oturdu. Mimari de değişiklik olmayacağı için (framework,sürücüler) aynı anda gelecek

@29 Nisan 2016 15:11 Sen kimsin? Hangi vasıfla bu yorumda bulunuyorsun? Niye sana güveneceğiz? Önce bunları açıkla, sonra biz (yani halk) senin hakkındaki kararımızı vereceğiz!

@29 Nisan 2016 15:53 Sen halksan sana sormaya gerek yok zaten. Adam açıklamış ve doğruya en yakın yorumu yapmış, takip et geçmişi bu günü, geleceği gör sen de yorum yap. Fikri olana sataşma fikir üret.

her zamanki microsoft saçmalığı. bu durum 10'un yaygın kullanımını baltalayacak. ikide bir güncelleme yerine. 10.01..02..03 deseler daha güvenilir olurdu. kaba saba simgeler estetikten yoksun. xp nin yerini win 7 alacaktır.

Redstone 1 güncellemesi yani (Anniversary Update) 12.07.2016 tarihinde Gold-RTM olarak imzalanacak ve 29.07.2016 tarihinde genel kullanıma sunulacak. (Insider kullanıcılar için daha erken sunulabilir.)

@29 Nisan 2016 16:44 Bilgili insanın hali başka oluyor. Tebrikler.

@ZiyaretBitti bu da demek oluyor ki aynı anda gelecek yorumum buydu zaten

Microsoft'ta patchday hep geleneksel çarşamba olur, artık hangi çarşamba bunu ancak ya ulu Manitu ya da göktengri bilir.

MS, Redstone bilmemkaç fantazileri kuracağına, öncelikle güncellemeler yolu ile bozduğu cihazları stabilize etsin. Ne doğru dürüst bir iş ortaya çıkartıyorlar ne de kendi geri bildirim kanalları ile iletilen hatalara bakıyorlar. Moderatörler, forumlardan MS in beğenmeyeceği her bildirimi siliyor. Gömmüşler kafayı kuma, "netice" açıkta kalıyor haberleri yok. Yada haberleri var ama keyif alıyorlar. Kafayı gömmekten mi yoksa gömemedikleri bölgeyi sergilemekten mi, onu tam çözemedim.

abş 12 temmuz oluş ya acele microsoft acele inşallah RS1 içinde türkçe paketide gelir cortananın

Temmuz'un 27sindeyiz hala bir şey yok ortada

okuduğum haberlere göre araştırmama göre 3 ağustos yani yarın genel dağıtıma alınacak 3 ağustos çarşamba olduğu için ms güncellemeleri çarşamba sunuyor

bana daha güncelleme gelmedi 2 gün oldu yardım lütfen

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost