Windows 7'yi Ubuntu'ya dönüştürün!

Ubuntu'nun arayüzüne hayransınız; Windows'tan vazgeçemiyorsunuz. Gelin, Win 7'yi Ubuntu'ya çevirelim

  • Zeynel A. Öztürk

Her işletim sisteminin kendinde göre bazı artıları ve eksileri mevcut. Bazıları şu anki yazılımlarla uyumluyken bazıları ise daha kararlı bir şekilde çalışabiliyor. Ubuntu gibi işletim sistemleri, yeni bir masaüstü oluşturmak amacını da güdüyor ve kendine has bir tasarım sunuyor.

Ancak bir Windows kullanıcısıysanız ve programlarınız dolayısıyla Ubuntu'ya geçemiyorsanız, Ubuntu Skin Pack ile masaüstünüzü Ubuntu'ya benzer bir hale getirebilir, onun gibi davranmasını sağlayabilirsiniz. Sadece Windows 7'de çalışan aracı kurmaya başlamak için öncelikle bu adresten indirmeniz gerekiyor (sağ üstte 'Download File' bağlantısını bulun ve tıklayın).

İndirme bittikten sonra dosyaya çift tıklayarak çalıştırın, tam bir Ubuntu deneyimi yaşamak için tüm seçeneklerin seçili olduğundan emin olun. Kurulum size akıcı bir işlem için bir bileşen (component) yüklemenizin gerektiğini söylediğinde bunu kabul edin. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İndirin: Windows 7 için Ubuntu Skin Pack (36.2 MB)

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

yüklenildikten sonra geri alınma durumu oluyor mu?

Bence bunun yerine Ubuntu kullanın. Ben çok memnunum. Ubuntu 11.04 çok iyi.

Snow Leopard Transform Pack çok başarılıydı.Bu da öyledir.

daha stabil olur, herşeye hata vermez en azından

ben bir ubuntu kullanıcısı olarak iğrendim bu arayüzden Win7 kullanıpta yüklemek isteyen varmıdır acaba? :D

arkadaşlar ben yükledim kullandım 7 kullanıcısıyım gayet güzel ve değişik oldu

arkadaşlar ben yükledim yalnız beğenmedim ve kaldırdım ancak w7 nin tema ve aero özelliği gitti

onun yerine ubuntu kullanın daha iyi. Ubuntu 11.04 harika olmuş. Unity arayüzünde çok açık olabilir ama ileride bu bugları düzeltirler yavaş yavaş. istemiyorsanız zaten giriş yaparken classic arayüzü de seçebilirsiniz. Ubuntu 11.10 ve sonrasında eski classic arayüzü kaldırılacak ve Gnome Shell(gnome 3) ve Unity kullanılacak.

niye windows u ubuntuya çevirelim, ubunutyu windowsa çevirmek daha mantıklı. windows daha iyi :D

ubuntu kullanmak bi şey yapmaz sizi interneti çok yavaş, makineyi kasıyor, pc çok yavaş çalışıyor. tek artısı açık kaynak olması.

ubuntu deneyimi yaşamak isteyenler illa ubuntuyu kurmaları gerekmiyor.
Ubuntu'nun son sürümünü indirip boş cd e yazdırın sonra cd den boot yapın kurulumsuz bütün özelliklerini kullanabilirsiniz. Hatta bu cd 'i yakın bir yerde tutun hdd format hatta partion kurtarma yapılabiliyor.

Eğer XP'de çalışırsa Hem kaynak kullanmıyorsa dehşet bir paylaşım olur. Sonuçta XP'ye yapılan en büyük çalışmalardan biri olur deniyeceğim.

Yok Win7 ye Ubuntu teması yok Win7 ye MacOS teması yok Ubuntuya MacOS teması.. Bırakın bu işleri benim laptopta Ubuntu 11.04 var, MacBook Proda Macintosh var kasalı toplama PCde de Windows 7 var. Hepsinin kendine özgü güzellikleri, ve orjinallikleri var. Hepsi de kendi temasıyla güzel hiç uğraşmayın temalarıyla...

sinir bozucu görüntüden başka birşey değil

hiç güzel olmuyor :S ubuntu teması ubuntu da daha güzel.

Artık KDE'den beklediğim özellik şu:

Pencere yüzeylerinde renk yerine aynı zamanda doku veya image kullanabilmek.Yani pencereler örneğin metal, plastik, tahta, taş vs görünümünde olabilecek veya pencereleri istediğiniz bir image ile kaplayabileceksiniz.Düğmeleri olağanüstü gözalıcı hale getirebileceksiniz.

Böylece en kötü görünümlü program arayüzleri bile eyecatcher olacak.

Ziyaretçi yazmış:
arkadaşlar ben yükledim yalnız beğenmedim ve kaldırdım ancak w7 nin tema ve aero özelliği gitti.
-------
Benimki mi gitsin.

BUNU YAPMADAN ÖNCE GERİ YÜKLEME NOKTASI YADA YEDEKLEME YAPMANIZ DAHA İYİ OLUR!

Tabiki geri alınır denetim masasından silebilirsiniz.

Sen de yorum yaz