Windows 8.1 önizlemeyi kullanacaklara uyarı!

Eğer Windows 8.1'in ön izleme sürümünü kurmayı düşünüyorsanız, size kötü bir haberimiz var!

Windows 8.1 önizlemeyi kullanacaklara uyarı!

Microsoft, Windows 8'den Windows 8.1'e geçişin ücretsiz olacağını ve bu işin Windows Store mağazası üzerinden yapılabileceğini daha önce açıklamıştı. Şimdi ise şirket, Windows 8.1'e yükseltmeyle ilgili yeni detaylar paylaştı.

Yeni gelen bir rapora göre Microsoft yetkilileri, New Orleans'taki TechEd konferansında Windows 8.1'e geçiş konusuna ışık tuttular. Buna göre Windows 8.1'in önizleme sürümü 26 Haziran'da yayınlandığında kullanıcılar, bir Windows Update uyarısı alacaklar. Bunun ardından Windows Store güncellemedeki yenilikler hakkında bilgiler sunacak. Kullanıcılar, önizleme yapısını yükleyip yüklememe konusunda kararı kendileri verecekler.

Aynı süreç Windows 8.1'in final RTM sürümü yayınlandığında da geçerli olacak. Verileriniz ve hesap bilgileriniz, yükseltme sırasında taşınacak. Ancak Microsoft, Windows 8.1'in önizleme sürümünü kullananların Windows 8.1 RTM'ye geçebilmeleri için Windows 8 uygulamalarını ve masaüstü uygulamalarını baştan yüklemelerinin gerekeceğini söylüyor.

Ancak Windows 8.1'in önizleme sürümünü atlayarak Windows 8.1'in final sürümünü bekleyenler, uygulamalarını yeniden yüklemek zorunda kalmayacaklar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Nasıl Yani ? sistemi tekrardan mi yükleyeceğiz ve bu esnada 8.1're mi geçiş yapıcak ?

@Bhhnky eğer sen 8.1'in önizleme sürümünü indirirsen, final sürümüne geçerken senden sadece METRO uygulamalarını tekrar yüklemeni isteyecek, indirmezsen 8'den 8.1 final sürümüne geçersen senin bir şey yapmana gerek kalmayacak. Eğer programcı değilsen, ya da Microsoft'a yardımcı olmak isteyen biri değilsen 8.1 önizlemesini yüklemek ZORUNDA DEĞİLSİN. Çünkü önizleme sürümleri profesyonel kullanıcılar tarafından geri bildirim almak, sistem açıklarını, uyumluluk ve stabilite sorunlarını, kullanım zorluklarını final sürümü çıkmadan düzeltmek için yapılır.

Windowsla format atmaya alıştık zaten, varsın yeniden yükleyelim.

8 kullananlardan 8.1 için ücret istemezler inşallah

@07 Haz 2013 13:14 haberi okusaydın iyiydi...

Orijinal kullanmak her zaman kazançlı.Bencede beklemek lazım .

önizleme sürümü deneyimli ve sorunlarla baş edebilecek kullanıcılar için yayınlanan bir sürüm ve diğer kullanıcıları çokta ilgilendirmiyor onlar rtm yi beklesin.

3. millenium faciasıda amma sorunluymuş be...

Windows 8 'in kendisi kötü bir supriz zaten...

Gelsin direk önizleme sürümünden başlarım kullanmaya. Az yeniliğe açık olun hep geri hep eski nereye kadar. Siz düşündünüz milyarlarca dolar arge yapan bir şirket bilmiyor ki bu alanda en tecrübeli ve yetenekli kadroya sahip marka.

@gcb1903 profesyonel amaçlar için kullanılan sistemler 3 ayda bir yenilenemez bunun yenilikle ilgisi yok. buradaki hedef kitle ev kullanıcıları.

@gcb1903 tarihi 3.1 i paketleyip pulasalar yeni diye yapışacaksınız hemen ne meraklıymışsınız yeniye.

arkadaş haberi nerenizle okuyorsunuz metro yüzündeki uygulamaları tekrar yüklemek zorunda kalıcaksınız diyor ozamana kadar Microsoft onada bir cozum bulur

Acaba bu Windows 8.1'de başlat butonu zorunlu mu olacak çünkü bana göre başlat butonunun olmaması Windows'da sanki yeni bir çağın başlangıcı.

Ene kararlı İşletim sistemleri windows 7 ve macdir bende windows 8 kullanıyorum ama pek kararlı bir yapıda değil şuan tarihe oturmuş iki isim var 7 ve mac

@26 Haz 2013 13:41 Windows 7 bir işletim sistemi, Mac ise bir bilgisayar. Şöyle diyecektin herhalde, "şuan tarihe oturmuş iki isim var 7 ve" Mac OSX.

Arkadaşlar windows 8.1 'i güncellemek zorunlu mu?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir