Windows 8'de yeni farkedilen yenilikler!

Kullanıcılar, Windows 8'i kullandıkça ondaki gizli özellikleri de bir bir ortaya çıkartıyor!

Windows 8'de yeni farkedilen yenilikler!
Aygıt özelliklerinde bulunan yeni Event sekmesi, sürücü geçmişini gösteriyor

Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünde gizli kalan özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte işletim sisteminde farkedilen üç küçük, ancak faydalı olabilecek değişiklik.

Kullanıcılar tarafından farkedilen yeni özelliklerden bir tanesi, Windows 8'de Microsoft Account seçeneği ile oturum açabilme (yerel oturum yanında). Bu hesap sayesinde Windows 8 kullanıcısı, güvenli bir hizmete oturum açabiliyor, ayarlarını birden fazla PC ile eşitleyebiliyor. Microsoft hesabı ile yerel hesap arasında geçiş yapmak için PC Settings altında bulunan Users sayfasını kullanabilirsiniz.

Diğer bir yenilik ise programların kendilerini Başlangıç klasörüne yerleştirerek Windows açılışında otomatik olarak başlamalarını engelleyebilmek. Bunun için Görev Yöneticisi'nde (Task Manager) bir programı seçtikten sonra Disable düğmesine basmak yeterli oluyor.

Farkedilen diğer bir geliştirme de Windows 8'in Aygıt Yöntecisi'ndeki (Device Manager) Events sekmesi. Bu sekmede, bir aygıt için yüklenen sürücülerin geçmişini görebiliyorsunuz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Klasik başlat menüsü olmaz ise benim için hiç bir önemi yok.

Lanet olsun Microsoft a her özelliğiyle iyi olsa ne olur windows 8 kullanırken pc yi kapatamıyorum hayır dediğim kapatma tuşunu bulamama değil pc yi kapat a basıyorum o yuvarlak dönüyor sabaha kadar yinede pc kapanmıyor önce bu soruna çözüm bulsunlar hani windows 7 yi çalıştıran her pc 8 i de çalıştıracaktı

çok yararlı özellikler sanki

Arkadaşım saçmalıyosun. Bende 3 sn de kapanıyor. Win8 i bende hiç sevmedim ama gerçekten çok hızlı. Sorun sende.

@Lanet olsun Microsoft a her özelliğiyle iyi olsa ne olur windows 8 kullanırken pc yi kapatamıyorum hayır dediğim kapatma tuşunu bulamama değil pc yi kapat a basıyorum o yuvarlak dönüyor sabaha kadar yinede pc kapanmıyor önce bu soruna çözüm bulsunlar hani windows 7 yi çalıştıran her pc 8 i de çalıştıracaktı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir