Windows 8'den beklenen mucizeler!

Windows 8 çok yakında geliyor... Peki ama kim, yeni Windows'tan hangi mucizeleri bekliyor?

Windows 8'li tabletler, bu yıl çıktıklarında piyasada kendilerine bir yer edinebilecekler mi? Dell'in reklam başkanı Steve Felice, kurumların iPad'i sevmemiş olmasının Windows ile çalışan cihazları satmak için fırsat sunacağını düşünüyor.

Felice, sözlerine şöyle devam ediyor: "Ticari alanda güvenlik, beraber çalışma, sistem ve aygıt yönetimi açısından çok sayıda endişe var. Ve bence Dell, bunları karşılamak için en iyi konumda."

Dell'in Windows 8'li tabletlerle şansını denemesinin yanı sıra, Android'li tabletlerini de tekrar ortaya çıkarması mümkün.

iPad ile Windows 8'li tabletler karşı karşıya

Microsoft'un iki gönderisine bakarsak, şirketin böyle bir karşılaştırmayı teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Microsoft, bu web sayfasında geliştiricilere iPad uygulamalarını nasıl Metro stili uygulamalar haline getireceklerini anlatırken, uygulamalarından ne kadar para kazanacaklarını da söylüyor. Building Windows 8 blog'unda yer alan bir gönderide ise Windows 8'li tabletlerin destekleyeceği maksimum ekran çözünürlüğünün yeni iPad'den daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Gönderide her çözünürlükte iyi görünen bir Metro uygulamasının nasıl yazılabileceği anlatılıyor.

PC piyasası Windows 8'e bağlı

PC piyasası Windows 8'e bağlı

IDC'nin raporuna göre PC satışlarındaki büyüme, 2011 yılınca yavaştı ve bu senenin ortalarına kadar yavaş devam etmesi bekleniyor. Ayrica IDC'ye göre bu senenin sonlarına doğru büyümenin hızlanması konusunda bir ümit var, ancak bu ümitler Windows 8'e bağlı.

IDC analisti Jay Chou, "2012 ve 2013 Microsoft ve PC topluluğu için önemli değişiklikler getirecek" diyor. Chou'ya göre Ultrabook'lar ve Windows 8, PC'ler için doğru adımlar. Chou, tabletlerin bir deneme-yanılma dönemine gireceğini, böylelikle yakın dönemde piyasada orta boyutlu bir genişleme yaşanacağını söylüyor.

Windows 8 Ekim'de çıkacak

Bloomberg, isimsiz kaynakların Windows 8'in çıkışı için Ekim ayını onayladıklarını bildirmişti. Makale, Windows 8 çıktığında hangi Windows 8'li tabletlerin tanıtılacağına da değinmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 8 mucize değil bence çok büyük bir balon olacağını düşünmekteyim masaüstü pc yada eğlence amaçlı dışı bilgisayar kullanımı için

Tasarım değil, İşlev istiyorum!

İlk tüketici sürümü yayınlandığından beri Windows 8 kurdum. Windows 7 64 bit sürümünü kullanmaktaydım. Şuan performans açısından çok memnunum. Metro arayüzü umrumda değil işim olmadıkça kullanma gereği duymuyorum varlığı rahatsız bile etmiyor. Başlat çubuğuna gerek duymadığımı belirteyim herşey metro arayüzünden ulaşılabiliyor rahatlıkla. Tek sorun alışkanlık. Alışkanlıkları değiştirmeye kalkan tek "Microsoft" mu? Hayır. Nasıl ki sağ tık yaptığımızda yenile'yi kaldırıp farklı bir komut koyan internet tarayıcıları bunu denemiş ve biz o zamanda bundan rahatsız olup yaygara çıkarttıktan sonra alışmış ve rahat rahat kullanıyorken, windows 8 içinde bu durum bundan farklı olmayacaktır. Max Payne dahil windows 8'de açılmayan ne oyun ne programla karşılaşmadım. E 7500 İşlemcim ve 4gb ram ile 42" Vestel led tv de çoğu oyunu full hd ve full özellikte çok akıcı ve güzel bir şekilde oynayabiliyorum. Şimdi bana kim windows 8 için kötü diyebilir? Format olayına ve reset olayına kim "hayır, istemiyoruz çok saçma" diyebilir? Yapmayın arkadaşlar.

Windows 8 balonu fos çıktı bence satış oranı VISTA'yı bile yakalaymaz...

Vista'dada beklenti çok yüksek tutulmuştu ama sonuç ne oldu facia dikkat edin şimdi yine aynısı oluyor...

bence win8 şimdiye kadar çıkan işletim sistemlerinin eniyisi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost