Windows 8 için servet döktü!

Microsoft'un, yeni Windows'u Windows 8'in başarılı olması için döktüğü para "yok artık" dedirtiyor!

Windows 8 için servet döktü!

Microsoft'un tarihindeki en büyük lansmanın Windows 8 olacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok. Forbes, bu lansmanın değerini araştırmış, ortaya çıkan rakamlar çok çarpıcı.

Alınan bilgilere göre Microsoft'un Windows 8 pazarlama bütçesi için ayırdığı rakam 1.5 ile 1.8 milyar dolar arasında. Bu kampanya o kadar büyük ki, ancak ABD'deki başkan seçimi kampanyaları ile karşılaştırılabilecek değerde. Microsoft şimdiye kadar en büyük pazarlama kampanyasını Windows 95 için yürütmüş ve onun için de tam 200 milyon dolar harcamıştı.

Microsoft'un yeni pazarlama kampanyasının çok büyük olacağının sinyalleri bir süredir görülüyordu. Windows 8 ile aynı gün piyasaya sürülecek olan Surface tabletler için New York'un en büyük meydanı Time Square'da dev bir billboard kiralayan firma buradan reklam duyurularına başladı bile... Alınan bilgilere ABD'de 30 farklı teknoloji marketinde Surface için dükkan-içinde-dükkan açılacakmış. Tüm bunlar, Microsoft'un bu sefer "gümbür gümbür" gelmeyi ilke edindiğini gösteriyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

süper şimdiden heyecanlandım Windows 8 için ..

microsoft zorlamazsa kimse yüzüne bile bakmazdı windowsun zaten. hep "pazarlama" saçmalıkları yüzünden bu hallere geldik. adı üstünde pazarlamaya çalışıyorlar boş laflarla. örn: windows 8'de kapatmaya tıkladığınızda gizli olarak beklemeye alması gibi. kullanıcılar da gerçekten hızlı açılıyor sanıyorlar.

Yok artık!

Windows 8 Hızlı kimsenin aksini söylediği yok..yalnız yenilik adına bizi heyecanladıracak hiç birşey yok..Metro? Şahsen heycanlanmadım bana gerekli bişey değil..zaten classic shell programı ile açılışta çıkmıyor es geçiyor çabucak metroyu.. sanırım tek heycanlanan Microsoft.. Windows 7 Benzerliğinden dolayı kimsenin farklı bişey bulamadığı bir işletim sistemi olacak windows 8 çünki kıyametler koparacak köklü bir değişiklik yok...

@15 Eki 2012 18:03 o kadar sadeleştirmeye bırakta hızlı olsun!

@15 Eki 2012 18:03 dünyanın en büyük işletim sistemine store yapısı geliyor. Farkında mısınız ?

eh be mikisoft bu mantaliteyle istersen dünyaları satın al yinede bir Apple olamayacaksın yahu....

herkes windowsu kötüler, gerçekten birşeyler yapmak isteyince lion, ios, andorid oynamayı bırakınca windowsunu açıp çalışmaya başlar. bilgisayarcıyım kimse apple demesin apple bilgisayarlarını alan 1 ay oynadıktan sonra hep buna nasıl windows yükleriz diye geliyorlar.

@15 Eki 2012 23:56 Bende sistem mühendisiyim fakat hiç bilgisayarcı olmadım çünkü bilgisayarcı diye bir meslek dalı yok. Öncelikle mesleğine sahip çık ne yaptığını bil ki verdiğin öğütler dinlenilir olsun.

O parayı Windows 8`i geliştirmeye harcasaymış keşke, adam gibi işletim sistemi yaptıktan sonra tanıtım kampanyasına 5000 TL`de ayırsan satış rekorları kırar. Bir şirket yönetirken ne yapılmaması lazım bazında Microsoft ve Apple dünyadaki bütün üniversitelerde ders konusu olmalı!

PC için windows 8 çok erken oldu sadece mobile için belki heyacan verici olabilir oda android varken beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Şimdilik windows 7 ve Archlinux ile yola devam.

Windows'un "Server Olmayan Sürümlerine" xbox muamelesi yapan birisi olarak; yorumlara şöyle bir baktım... İş yapmak için Windowsa geçen "son kullanıcı" işini tabiki androidle yapmayacak. IOS'a gelince; çalışma alanınızın size konfor vermesini istersiniz. Bilgisayara windows ile başlayan birisi için bu tercih elbette oldukça normaldir. Zira eğer gerçekten bilgisayarcı iseniz bilirsiniz ki; Ar-ge ve proje aynı anda yürütülmez. Bu fail demektir. Ben bir GNU/Linux kullanıcısıyım. Steamed Penguins betadan çıkana kadar Windowsum kurulu kalacak ama sonra; dokunmatiksiz bir windows 8 ile konforu aynı cümleye nasıl koyacaksınız bilmiyorum.

windows 7 yi terk etmek zor olacak çoğu insan için.. çünkü kaymak gibi sistem. Microsoft'un işi zor kendi ürünleri ile savaşıyor aynı zamanda.. windows 8 in tablet pclere daha uygun olmasına şaşmamak gerek..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play