Windows Phone 7'de sona doğru

Windows Phone 7'nin ilk test sürümü dağıtıldı. Peki ama MS bu sefer başarabildi mi?

  • Ertuğrul Süngü
Windows Phone 7 ile artık dokunmak çok daha kolay.
Teste katılan binlerce Windows çalışanı, yazılımı çok beğendi.

Telefon piyasası kızıştıkça kızışıyor. Bu sektörün yavaş yavaş kullanıcılar tarafından farkı anlaşılan yazılımlarıysa, bambaşka bir yarış içerisindeler.

Windows Phone 7 sistemiyse bu yarışa yeni katılanlardan. Mobil sistemler için özel olarak hazırlanan sistem, ilk olarak Microsoft çalışanları arasında test edildi. Technical preview denen bu yapı sayesinde binlerce kullanıcı tarafından iyisiyle kötüsüyle değerlendirildi sistem. Ayrıca Phone 7 sistemini Asus, LG ve Samsung'da test etti.

A'dan Z'ye Windows Phone 7... Tıklayın...

Engadgest yazarı Joshua Topolsky; " Yazılımın dokunma konusunda ne kadar hassas ve tepkime süresinin ne kadar kısa olduğunu görünce hayretler içerisinde kaldık" dedi.

Telefonu kullanan kullanıcıların genelinden olumlu yorumlar toplayan sistem, özellikle yapabildikleri, sundukları ve bağlantılarıyla göz doldurmuşa benziyor. Web siteleri üzerindeki ekran ayarlarıysa sistemi ön plana çıkaran yeniliklerden sadece bir başkası. Yine de halen bir YouTube bağlantısına sahip değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kesin başardı bu sefer microsoft.
Çoklugörev yok, hafıza kartı desteği yok, benim hiç beğenmediğim ve kullanımının bence hiç kolay olmadığı bir ara yüz.

Bu arada edip beyden multitasking ve kart desteği hakkında yorum bekliyoruz. Bizi aydınlatsın lütfen.

interface çok kötü tema desteği şart.

bence yine birinciliği kapacak microsoft

evet bu sefer bence başardı, görmedim kullanmadım ama bence başardı tek sorun onu yayması olacak. pazardaki rakipleri gerçekten çok güçlü. ama windows 7 yi telefona entegre etmeyi başardılar bence. türkiyede şuan satılmayacak market açıklamasında yoktu ülkemiz. ama inşallah bu kararından vazgeçecek kadar satış yaparlar ve ülkemize de gelir.

Android'i yakalamak için daha çok çalışmalı bence.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play