Windows Phone 8.1, RTM aşamasına ulaştı!

Windows Phone 8.1 güncellemesi ve WP 8.1'li ilk cihazlar, hiç olmadığı kadar yakınlar!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8.1, RTM aşamasına ulaştı!

Windows Phone 8.1, bu hafta San Francisco'da Microsoft'un düzenleyeceği BUILD konferansında büyük ihtimalle ortaya çıkacak. 2012'deki çıkışından bu yana platforma en önemli yenilikleri getirecek olan güncellemenin birçok detayı, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıksa da, hala cevapsız bazı sorular var.

Microsoft, şimdiye kadar güncelleme hakkında pek konuşmadığı için güncellemenin hangi durumda olduğu merak konusu. Ancak WPCentral'a göre Windows Phone 8.1, son geliştirme aşamasına bir hafta erken ulaşmış bulunuyor. Siteye göre final RTM yapısı, Microsoft'un Windows Phone ortaklarına birkaç gün önce, 26 Mart'ta gönderildi.

Microsoft, tüm Windows Phone 8'li cihazların Windows Phone 8.1'e yükseltilebileceğini söylemişti. Ancak hangi cep modellerinin güncellemeyi alacağı konusunda son söz, cep üreticilerinin olacak. Örneğin T-Mobile US, Lumia 810'u Update 3 yapısına güncellememiş, yaptığı açıklamalarda bu telefonun artık güncelleme almayacağını ima etmişti. Windows Phone 8.1'e güncellenecek cihazların güncellemeyi alması ise birkaç ay sürebilir.

Windows Phone 8.1'li yeni telefonların Nisan'ın son haftasında ortaya çıkması bekleniyor. Yeni cihazlar arasında Lumia 630 ve Lumia 930'un olması muhtemel. Bunun yanında yeni HTC One'ın Windows Phone'lu sürümüyle de tanışabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

merakla bekliyorum inşallah wpli htc one çıkar bu sayede htc wp uygulaları artmış olur

güncelleme 2 nisanda yayınlanacak mı?

@isaaksoy hayır. en erken beta var o da 10 nisanda.

2 yılda bir "büyük" güncelleme çıkıyor. hala doğru düzgün özelliği yok wp'un.

Windows phone gümbür gümbür geliyor. Nokia ile....

Geliştirici Önizleme sürümü Microsoft raporlarına göre 10 Nisan'mış...

Eğer Microsoft tüm cihazlara güncelleme desteği verir sistemin arkasında durursa piyasayı süpürür. Hemen olmaz bu ama 2-3 sene içinde aranan işletim sistemi olur. Diğerleri inanılmaz düşüşe geçer. Yok eğer ona destek var buna yok denirse o zaman Windows Phone macerası başlamadan biter. Akıllı telefon kategorisine giremez. Öylesine alanlar olur. Yarışı unutsun derim.

Az kaldı Sabredin...

Bildirim ekranıyla Corta kesin mi?

Gelsede yüklesek :\

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost