Windows'ta kendi kısayollarınızı oluşturun

Keyboard Tweaker: Sık kullandığınız uygulamalara kısa yoldan ulaşmak için tek ihtiyacınız bu program

Windows'ta kendi kısa yollarınızı oluşturun
Programda web sitelerine de kısa yol atamak mümkün.

Pek çoğumuz bilgisayarınızda onlarca farklı uygulama kullanırız. Genellikle ihtiyaç duyduğumuz uygulamayı çalıştırmak için yaptığımız şey masaüstündeki simgesine tıklamak olur. Peki ya sık kullandığınız programları kısa yollarla, çok daha hızlı çalıştırmak ister miydiniz? Üstelik sadece programları çalıştırmak değil, istediğiniz web sitelerini kısa yollarla açmak ve hatta istediğiniz kişilere bir kısa yol ile e-posta göndermek de mümkün.

Bunun için tek ihtiyacınız olan Keyboard Tweaker adlı program. Program Windows'ta istediğiniz hemen hemen tüm komutları, tercih ettiğiniz kısa yollarla başlatmanızı veya çalıştırmanızı sağlıyor. Sadece 732kb'lık bir dosya indirerek siz de bu programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vista'da kurulumda indirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tuşla tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" demeniz gerekiyor.

Programın tek sorunu eğer kullandığınız farklı bir programın kendine ait kısa yolları varsa, Keyboard Tweaker'daki kısa yol onunki yerine çalışacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey Keyboard Tweaker üzerindeki kısa yolu değiştirmek. Örneğin CTRL + SHIFT + C, Keyboard Tweaker'da hesap makinesi çalıştırıyor ama başka uygulamalarda farklı görevleri olabilir. Bu durumda programdaki kısa yolu örneğin CTRL + SHIFT + ALT + C olarak değiştirebilir ve her ikisini de sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Keyboard Tweaker hakkında daha fazla bilgi almak için buradan web sitesini ziyaret edebilir (İngilizce), ya da programı buradan indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

böyLe bişey arıodum bende tam
hemen indirorum bi deneyeyim

öle tuslara basmayla kısayol olmaz kısayol dedigin fareyle iki tıkla olur

freelaunchbar daha...

Windows7'de hiç gerek yok, görev çubuğuna atın, win+1 win+2 oldu bitti ;) Ses ayarı yapmak isteyenlerede volumouse tavsiye ederim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir