Google IO 2014'ten beklediğimiz 10 yenilik!

Google'ın Haziran'da yapılacak geliştirici konferansında ortaya neler çıkacak? Araştırdık...

Robot mucitlerinin robot ordusu

Robot mucitlerinin robot ordusu

7. Robot mucitlerinin robot ordusu

Larry Page ve Sergey Brin'in robot ordusu, büyük tanıtıma hazır olabilirler. Google, geçen senenin sonunda robot üreticisi Boston Dynamics'i satın almış, ardından 6 farklı robot üreticisini de himayesine kazandırmıştı.

Google'ın gerçek insanlardan oluşan bir robot tasarımıcı ordusu ve gerçek bir Android ordusu peşinde olduğunu anlamak zor değil. Google'ın bu robotları hangi amaçlarla kullanacağı konusu, IO konferansında açıklık kazanacak.

8. Bir başka Nest

Artık modası geçen ev eşyalarını, günümüzün uygulamalar tarafından yönetilen dünyasına getirmeyi amaçlayan Nest'i satın alan Google, akıllı Nest termostatı henüz satmaya başladı.

Nest, duman ve karbondioksit gazını algılayabiliyor ancak çalışma isabeti çok iyi değil. Yanlışlıkla kapatılabilen alarm işlevi ise cihazın satışının duraklatılmasına neden olmuştu.

IO etkinliğinde bu sorunlara bir çözüm getirilebilir. Bunun yanında evimiz için yeni icatlarla karşılaşabiliriz. Örneğin dijital sıcaklık ayarlı lavabolar veya gece yarısı kullandığımızda defalarca biplemeyen mikrodalga fırınlar gibi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google'nin Android geliştirmeden önce yazılımı sağladığı firmalara bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Millet sistem demode olmadan güncellemesini alamıyor. Cihaz ve firma ayrımı olmadan sistem güncellemenin önü açılmalı.

@abdeg33 O dediğiniz Android'in yapısına aykırı. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Markalar Androd'i (Samsung, HTC, Sony ve Android kullanan tüm markalar) kendi yazılım parçalarını ve arayüzünü kullanarak modifiye eder. Bunun için Touchwiz, Sense gibi arayüzler ortaya çıkmıştır. Güncellemeyi markalar verir, güncelleme süresi markanın yazılımı hazırladığı zamana bağlıdır. Yani sonuç olarak Google'ın yapacak bir şeyi yok o sadece ana malzemeyi hazırlıyor.

@abdeg33 HTC ve Sony gibi firmalar ellerinden geleni yapıyor millet Custom ROM falan yükleyemesin diye. Kesinlikle birşey yapılması gerek bu konuda.

@abdeg33 Google ile ne alakası var güncellemelerin be kardeşim, sen güncellemeleri çok geç alıyorsan bu firmanı acizliğidir

Saçmalıyor bazen google.

Her gecen gun hayranligim artiyor, google da calisma istegim de ayni sekilde. Gelecek google in elinde olacak..

Android 5.0 Leblebi'yi bekliyoruz.

@03 May 2014 11:23 sen bekle adamlar yapsın türklerr.. yabancılar sizi çok seviyor :D

Project Ara kesinlikle buradaki en merak edilen şey en azından benim açımdan herkes toplama pc gibi kendi telefonunu toplayacak telefon dünyasında çok sey değişir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir