Yeni Bildirim Merkezi'nden detaylar!

Windows 10'un yenilenen Bildirim Merkezi neler sunuyor? Heyecan veren yenilikler, haberimizde...

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Bildirim Merkezi'nden detaylar!
WinBeta

Microsoft'un Build 2016 konferansından yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Windows 10'un büyük "Anniversary Update" güncellemesiyle gelecek olan yeni Bildirim Merkezi kendini gösterdi.

Yeni Bildirim Merkezi'nin "kart" arayüzünü kullanacağını dün öğrenmiştik. Bu konuda bir değişiklik olmasa da, görünümün biraz daha temiz olacağı anlaşılıyor. Yeni Bildirim Merkezi, Windows 10'lu PC'lerde ve telefonlarda yer alacak ve her ikisinde de aynı görünecek. Android kullanıcıları için de iyi bir haber var: Android uyarılarınız, Bildirim Merkezi'nde listelenecek; böylece Cortana'nın cihazlarınız arasında köprü kurma görevi güçlendirilmiş olacak.

Elbette bunun için Android'li telefonunuza Cortana'yı yüklemiş olmanız ve onu Windows 10'lu tüm cihazlarınızda etkin hale getirmiş olmanız gerekiyor. Uyarılarınızın birden fazla yerde görünmesinin kafanızı karıştıracağını düşünüyorsanız; durumun böyle olmayacağını söyleyelim. Bildirim Merkezi bulut üzerinden eşitlendiğinden bir cihazda sildiğiniz uyarı, diğerinden de kaldırılmış olacak.

Bildirim Merkezi, daha zengin bilgiler içeren küçük araçlar da gösterebilecek. Bu uyarılar etkileşimli olacak; yani bildirimle Bildirim Merkezi üzerinden direkt olarak iletişim kurabileceksiniz.

Yeni Bildirim Merkezi, bu yaz yayınlanması planlanan Anniversary Update ile birlikte gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ilk bakışta ios bildirim merkezi sandım resmi.. ayrıca bilgisayarda bildirim merkezi kullanan var mı merakımdan soruyorum windows 10a geçmedim de

@02 Nisan 2016 11:37 süper oluyor maillerde on numara windows 10 şahane geçmeyen pişman olur hem hızlı hemde stabil microsoft yapmış vallaa

@02 Nisan 2016 15:32 yalan atma be adama microsoft yaptı

İnteraktif kutucuklara ne oldu acaba, herhalde o da yalan oldu diğerleri gibi

@Magirus - Deutz anyversary ile geliyor

@02 Nisan 2016 15:33 İnteraktif Kutucuklardan bahsedilmedi.Neye dayanarak bunu dile getiriyorsun ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost