Yeni Gmail hesabı açanlar şaşırıyor...

Google, yeni bir ücretsiz Gmail hesabı açmak isteyenlere hiç beklemedikleri bir soru soruyor...

Yeni Gmail hesabı açanlar şaşırıyor
Yeni Gmail hesabı açanlardan şaşırtan istek...

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google, sürekli olarak yeni ürün ve hizmetlerle faaliyet alanlarını genişletmeyi sürdürüyor. Özellikle Google+'ın resmen açılmasının ardından ise Google, kullanıcıların kullandıkları farklı ürünleri bir birleri ile eşleştirmeye çalışıyor. Çok yakın zaman önce Google'ın değiştirdiği gizlilik politikası da aslında bu eşleştirme çalışmalarının bir parçası.

Söz konusu örneğin Gmail ve Google+ gibi birbirlerine çok uzak olmayan ürünler olduğunda bir sorun yok. Fakat Google'ın online ve mobil ödemelerde kullanılabilecek dijital cüzdan uygulaması Google Wallet'ın tüm ürünlerle aynı uyumu sağladığını söylemek zor.

Bu yüzden de son zamanlarda yeni bir Gmail hesabı oluşturan kullanıcılara Google Wallet için kredi kartı bilgilerini istemesi şaşkınlık yaratıyor. Sadece bazı kullanıcıların karşısına çıkan bu talep, Google'ın Wallet kullanıcısı sayısını arttırmak yönünde yaptığı bir çaba ama şimdilik çok daha işe yaramıyor gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

şaşkın yanlış yere tıklayıp ücretli hizmete üyelik başlatmıştır...

Zamanında İ.M.D.B. Pro sitesine üye olmak istemiştim, ama üyelik paralı ancak 14 gün deneme bedava sürümü var, bende bedava olan deneme sürümüne başvurmuştum benden kredi kartı bilgimi istemişti :)

sms dogrulamasına tamam dedik şimdide kredi kartı numarası istiyorlarsa bütün hesaplarımı kapatır giderim başka bir mail sağlayacısımı yok sanki tekel bu sektörde

kendi cüzdanımız dolduda, sıra dijitale geldi :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play