Yeni tasarımıyla artık daha güçlü

AMD yeni grafik yazılımı Radeon Software Crimson Edition'ı kullanıma sundu.

Radeon Software Crimson Edition yayında!

AMD, kullanıcılara yeni veya geliştirilmiş 12 özellik ve yüzde 20'ye varan oranlarda daha yüksek grafik performansı sunan, enerji verimliliğini neredeyse iki kat artıracak şekilde ayarlanabilen ve AMD grafik ürünleri ile tam uyumlu Radeon Crimson Software Crimson Edition'u kullanıma sundu. Yazılım, şirket bünyesinde geçtiğimiz günlerde AMD yazılımlarının kalitesinin artırılması amacıyla kurulan Radeon Teknoloji Grubu'nun geliştirdiği ilk ürün olma özelliğini taşıyor.

Radeon Software Crimson Edition'un bazı özellikleri şöyle:

Radeon Settings – Modernleştirilmiş, yeni bir kullanıcı ara yüzü: AMD grafik donanımlarından tam performans almak üzere geliştirilen kullanıcı dostu ve çok özellikli Radeon Settings, AMD Catalyst sürücüsünden 10 kat daha hızlı başlama[3] ve monitörleri 3 kat daha hızlı başlatma[4] özelliğine sahip. Daha sezgisel bir gezinme, yeni oyun yöneticisi, overdrive, video, görüntüleme ve AMD Eyefinity teknoloji sekmeleri de kullanıcılara oyun ayarlarını kolayca uygulama, performans ayarlarını düzenleme ve farklı özellik ve konfigürasyonları kendi bilgiişlem deneyimlerine uyarlama imkanı veriyor.

12 yeni veya zenginleştirilmiş özellik: Yeni veya zenginleştirilmiş özellikler kullanıcılara oyun, video ve üretkenlik uygulamalarında en iyi deneyimi sağlayacak.

Yükseltilmiş performans ve güç verimliliği: Radeon Software Crimson Edition, oyun yüklenme süresini yüzde 33'e[5] kadar azaltırken, oyun performansını yüzde 20'ye kadar artırabiliyor. Yazılım watt başına yüzde 23 performans artışı[6] ile eski yazılımdan 1,8 kat fazla güç tasarrufu sağlayabiliyor.

Herkese açık ilk AMD LiquidVR teknoloji desteği: GCN'in Eşzamansız İşlem Motoru, sanal gerçeklik (VR) uygulamalarında saniyede geçen resim kare sayısı (FPS), yanıt verme ve gecikme süresi değerlerini ciddi oranda iyileştiriyor. Bu sayede GCN temelli donanımlarda yumuşak oyun deneyimi sağlanıyor.

Kusursuz Denge: AMD Catalyst Omega yazılımına oranla yüzde 15 daha fazla sistem ayarı üzerinde 2 kat fazla test ve oyuncu topluluğundan gelen çok sayıda istek doğrultusunda geliştirilen Radeon Software Crimson Edition birçok alanda kusursuz denge sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Şu nalet şeyi bir de eski kartları için yayınlayamaz mı ? Param olsa bir daha amd almayı düşünmüyorum.Kartlarına verdiği destek çok kötü.

@24 Kasım 2015 20:40 Biraz haksizlik ediyorsun. Crimson driverlerinda bile HD 5000 e kadar destek var. HD 4000 serisi kartlarda DirectX 11 destegi maalesef yok. O yuzden Windows 7 suruculeri bile aslinda tam olarak ise yaramiyordu. Elimde olan HD 4870 karti eski XP makinemde Win7 ile hala kullaniyorum. Ama zaten surucu olsa da DirectX 11 ve 12 gerektiren oyunlari calistirmayacak ki. O yuzden surucu konusunda AMD iyi bir firma.

@M3ric Şunu merak ettim.Şimdi benim de kullandığım ekran kartı Sapphire Radeon HD5500 serisi bir kart 5570 1gb.Şimdi bu karta sürücü güncellemesi aradığımda AMD sitesinden mi indirmeliyim yoksa bu kart için özel olarak yayınlanan çoğunlukla üretim zamanından kalma sürücüyümü indirmeliyim ? Yani 5000 serisine kadar destekleniyorsa benim kartım için neden yeni yazılım yok. İki sitede de ? Özellikle de son güncellemesinden sonra arka planda çalışan ccc yazılımının ayar penceresine ulaşamıyorum.

Mükemmel! En sonunda! Catalyst Control Center katiyen kurmadığım bir yazılımdı...

iyiki amd almışım.....

HD 65XX serisi için yukarıda bahsi geçen Crimson adlı yeni sürücüyü AMD'nin kendi sayfasından indirdim kurdum, hay indirmez olaydım, PC sürekli donmaya başladı, aklı olan uzak dursun, çünkü henüz diğerlerini bilmem benim Ekran kartı için öngörülen sürücü BETA!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play