YouTube, yorumlara el atması için gönüllü arıyor!

YouTube, videoların altındaki yorumları kontrol edebilecek gönüllü moderatörler arıyor!

  • Cenk Atlı
YouTube, yorumlara el atması için gönüllü arıyor!

Popüler video paylaşım platformu YouTube'un en olumsuz yanlarından birisi videoların altında yer alan ve genellikle troll'lerin cirit attığı yorum bölümleri... Bazen dayanılmaz bir hale gelen bu yorumlar artık YouTube tarafından atılan yeni bir adımla birlikte kullanıcılar tarafından daha etkin bir biçimde kontrol altında tutulabilecek.

Heroes adı verilen bu yeni program aslında gönüllü moderatörlere özel bir topluluk gibi görünse de aslında basit bir çevrimiçi forumun da ötesinde. Farklı düzeyler barındıran programda içerikleri değerlendirdikçe ve bilgiler paylaştıkça puan kazanıyorsunuz. Örneğin Seviye 2'ye geçtiğinizde 'özel atölyelere' katılabiliyor ve diğer hero'larla (kahramanlarla) video sohbetleri yapabiliyorsunuz. Seviye 3'te ise birçok videoyu işaretleyebiliyor ve çok sayıda kullanıcı yorumunu silebiliyorsunuz.

Seviye 4'te de size yeni ürünlere dair bir ön bilgi veriliyor ve YouTube'un ekibiyle doğrudan sohbet etme olanağına sahip oluyorsunuz. Ve nihayet Seviye 5'e geçtiğinizde yeni özellikleri kullanıcılara sunulmadan önce deneyebiliyor ve Heroes Summit etkinliğine katılabiliyorsunuz.

YouTube'ta halihazırda bu iş için ücret alan ama yine de oldukça zorlandıklarını tahmin ettiğimiz çalışanlara yardımcı olması açısından bunun oldukça etkili bir yol olabileceğini şimdiden söylemek mümkün. Söz konusu program YouTube'un kullanımda olduğu her yerde mevcut olacak. YouTube'un "hero"su olmak isteyen gönüllüler bu sayfayı ziyaret edebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Enayisi demek istediniz sanirim

güzel iş valla düşünmek lazım

gönüllüler bedava yapsın para alanlar rahatlasın diye.iyi iş valla

Niye gonullu! Youtube milyarlarca dolar kazanirken millet bedavayami calisacak?

@24 Eylül 2016 01:37 Sen çalışma kardeşim :)

Helal olsun bizim insanımıza, bu konuda bile olayın farkında. İroni filan yapmıyorum, yorumları okumadan evvel bizim millet bu oyunu yemez dedim ve haklıymışım.

Vidyoyu yapan kazanacak, Youtube kazanacak ama bu işi yapanlar hava alacak. Yapan elbet çıkar ama bir anlamı yok.

Yaş sınırı kaçtır???

Youtube artık işin suyunu çıkardı 4 youtube hesabım var Yorumlarımı hiçkimse görmüyor Bir videoya yorum atıyoruz Diğer hesapla girip bakıyorum Yorum yok 3. hesapla girip bakıyorum yorum yok 4. ile girip bakıyorum Görünmüyor yine Yorum yazdığım hesapla girince Yorum orda görünüyor En son kurduğum Hesabım ile aynı Mesajı yazıyorum Busefer diğer hesaplar da da görünüyor 1 youtube hesabı 3-4 haftada Banlanıyor ve Bunu size bildirmiyorlar Siz Normal devam zannediyorsunuz

ayda 2000 dolar verirlerse olur.

verin parayı çalısalım kardeş. adamlar videoda 2 şaklabanlık yapıyor 1 videodan 200-300 dolar kazanıyor .

@24 Eylül 2016 13:58 Sende izleme o zaman. Maşallah eleştirdiğiniz şeyi kullanmaktan vazgeçmiyorsunuzda.

@24 Eylül 2016 13:58 Malesef Youtube üzerinde "Yapılan işin saçmalığı, seyirci sayısıyla doğru orantılıdır." sözünün gerçekliğini görüyoruz.

Sen de yorum yaz