YouTube'un Android uygulamasına yeni özellik!

YouTube'un Android uygulamasına, özellikle interneti yavaş olanları sevindirecek bir yenilik geldi!

  • Onur Seven
YouTube'un Android uygulamasına yeni özellik!

YouTube videolarının yavaş bağlantılarda sürekli olarak durup yeniden başlamasından nefret edenler için iyi haber var: YouTube uygulamasının Android sürümü artık videoları sonuna kadar ara belleğe (buffer) alabilecek.

Android Police, yeni sürümün test edilmek üzere sadece belirli kullanıcı kitlesi için yayınlandığını bildiriyor. Güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar videonun toplam boyutunu ve ne kadarlık kısmının yüklendiğini görebilecekler. Video tamamen yüklendikten sonra ise oynatılmaya hazır hale gelecek.

Daha önceden sadece birkaç saniye ara bellekleme yapılması nedeniyle özellikle yavaş internet bağlantılarında kesintisiz video izlemek mümkün olmuyordu. Yeni özelliğin potansiyel dezavantajı ise videoların tamamını izlemek istemeyen kullanıcıların mobil internet paketlerine zarar verebilecek olması. Ancak güncellemenin genel olarak oldukça iyi bir fikir gibi göründüğünü kabul etmek gerekir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bana geldi özellik baya iş görüyor

eskiden öyleydi zaten. şimdi geçmişe dönüş başladı. zamanında dediğim gibi yakında icon'larda tekrar canlı gerçekçi hale gelecek. Ve artık düz renkli icon'lar yerine daha canlı daha gerçekçi icon'lar deyip pazarlama stratejisi yapacaklar.

@11 Aralık 2015 16:55 Nolur gerçekçi ikonlar geri gelsin :S Bıktım şu sade diye kakalanan çizgi filmden kaçmış ikonlardan.

Haydee, geriye dönüş yapmışlar. Bunu seçmeli hale getirsinler. Varsayılan yaparlarsa eğer kotaların anasını ağlatacaklar...

eskiden alıyordu zaten. google bi ileri bi geri gide gide yalama yapacak. beyin yok zaten mühendislik 0.

BlackBerry de FastTube uygulamasi var preload secenegi ile once indirip sonra seyredebiliyoruz. Ucretsiz surumunde 4 video full surumunde sinirsiz video indirebiliyoruz

Ne komik tube mate kullan istediğin kalitede indir. İstediğin zaman izle. İnternetine göre kaliteyi seç. Beleş Wifi bulunca bol bol istediğini indir. Sonra istediğin zaman izle. Ne gerek var bu uygulamaya

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play