Sekmelerinizi renklendirin

İnternette bir konuyu araştırmaya kalktığınızda ister istemez bir sürü sekme açıyor olmalısınız. Daha iyi bir görünüm ve aradığınıza daha hızlı ulaşabilmek için birbiriyle ilgili sekmeleri işaretlemek istiyorsunuz.

Sekmelerinizi renklendirin
CHIP Online

Web tarayıcınızla ilgili sekmeleri renklendirmek için herhangi bir seçenek sunmuyor. İsteğinizi gerçekleştirmek için bir eklentiden yardım almalısınız. "Colorful Tabs" adındaki bu ücretsiz eklenti işinizi görecektir. Eklentiyi CHIP DVD'de bulabilir veya https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1368 adresinden indirebilirsiniz. "Şimdi kur" tuşuna bastığınızda kurulum birkaç saniye içinde tamamlanacaktır.
Eklentinin aktif olabilmesi için kurulumun ardından Firefox'u tekrar başlatmalısınız. Eklentinin ayarlarını yapmak için herhangi bir sekmenin üzerindeyken sağ tuşa tıklayarak
içerik menüsünden "Colorful Tabs | Options" yolunu izleyin. "General" sekmesinden "Coloring Scheme" altındaki "Generate Colors by Domain Hostname" seçeneğini işaretleyin. Sekmelerin arkasında resim görüntülenmesini sağlayan "Enable a Background Image for Tabs" ayarını kapatmanız
görünüm açısından daha iyi olacaktır. "Presets" kategorisine geçerek "Enable Preset Domain Colors" seçeneğini
aktif hale getirin. Bu kısımda istediğiniz alan adlarına belirleyeceğiniz bir rengi atayabilirsiniz. Böylece sık kullandığınız web siteleri istediğiniz renkte görünerek, daha hızlı istediğiniz siteye ulaşmanızı sağlayacaktır. Yeni bir web sitesi eklemek için "Add Domain" tuşuna tıklayarak girişinizi yapabilirsiniz. Tüm ayarları yaptıktan sonra "Tamam" tuşuna tıklayarak işleminizi onaylayın ve web tarayıcınızı yeniden başlatın. Artık yapmış olduğunuz tüm ayarlar etkin bir şekilde kullanıma hazır.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir