TikTok profil resmi değiştirme nasıl yapılır?

TikTok profil resminizi güncelleyerek TikTok uygulamasını çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. TikTok profil resmi değiştirme işlemini gerçekleştirmek için bazı adımları izlemeniz gerekir. İşte adım adım TikTok profil resmi değiştirme yolları...

TikTok profil resmi değiştirme nasıl yapılır?

Kısa video paylaşma akımı, sosyal medya platformlarının varlığını göstermesi ile ortaya çıkmış ve her dönem popülerliğini korumuştur. Geçmiş zamanlarda Vine uygulaması ile ortaya çıkan ve bazı kullanıcıların popülarite kazanmasını dahi sağlayan bu uygulamalar zamanla farklılaşmıştır. Kısa video paylaşma akımının viral olmasını sağlayan en popüler uygulamalardan birisi olan TikTok, 2017 yılında ByteDance tarafından oluşturulmuştur.

Musical.ly uygulaması bazında gerçekleştirilen bu uygulama, yaklaşık olarak 155 ülkede aktif kullanıcıya sahiptir. Dünya üzerinde neredeyse en popüler uygulama olarak sayılabilecek olan TikTok, kullanıcılara çeşitli imkanlar sunar. Özellikle keyifli vakitler geçirmek ve üretken olmak isteyen kullanıcıların sıklıkla ziyaret ettiği TikTok uygulaması ile 1 dakikalık videolar çekebilir, bu videolar üzerinde efekt, çıkarma, ses ekleme gibi çeşitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda TikTok üzerinden çektiğiniz videoları çeşitli platformlarda da paylaşarak popülerliğinizi artırabilirsiniz. TikTok uygulaması, kısa video çekiminin yanı sıra canlı yayın açma ve canlı yayın izleme imkanını da kullanıcılarına sunar.

tiktok

Canlı yayında hediye yollama gibi üstün özelliklere sahip olan TikTok uygulaması, birçok kullanıcının popüler olmak amacı ile başvurduğu ilk uygulamalardan birisidir. Eğer siz de TikTok uygulaması ile geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız TikTok’u indirebilir, kısa bir zamanda uygulamaya kayıt olarak kişisel videolarınızı çekmeye başlayabilirsiniz. Tiktok hesabınızda bulunan profil resmi, oldukça önemli bir husustur. Tiktok’ta bulunan diğer arkadaşlarınız ile iletişime geçme konusunda rol sahibi olan profil fotoğrafı aynı zamanda haritada hızlı bir şekilde bulunabilmeniz açısından da önem arz eder.

Bu noktada Tiktok hesabınıza koyacağınız uygun bir profil resmi, size çeşitli imkanlar sağlayabilir ve Tiktok uygulamasından alacağınız verimi maksimum seviyeye çıkarabilir. Siz de Tiktok profil resminizi güncelleyerek Tiktok uygulamasını çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Tiktok profil resmi değiştirme işlemini gerçekleştirmek için bazı adımları izlemeniz gerekir. Bu adımlar oldukça kolaydır. Hızlı bir şekilde Tiktok profil fotoğrafınızı değiştirmek için bahsedilecek olan adımları izleyebilirsiniz.

TikTok Profil Resmi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok hesabınızı kişiselleştirmek ve uygulamada bulunan arkadaşlarınız tarafından çok daha kolay bir şekilde bulunmak için gerçekleştireceğiniz TikTok profil resmi değiştirme işlemini yapmak için öncelikle TikTok hesabınıza uygulamadan giriş yapmalısınız.

 • TikTok hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızın sayfasının alt kısmında yer alan ‘Ben’ seçeneğine dokunmalısınız.

 • Ardından karşınıza çıkan ‘Profilini Düzenle’ bölümüne dokunmalısınız.

 • Profilini düzenle bölümüne dokunduktan sonra karşınızda yer alan ekranın sol üst kısmında yer alan ‘Fotoğrafı Değiştir’ seçeneğine dokunmalısınız.

 • Bahsedilen işlemleri gerçekleştirdikten sonra karşınıza ‘Fotoğraf Çek’, ‘Galeriden Seç’, ‘Fotoğrafı Görüntüle’ ve ‘İptal’ seçenekleri çıkar.

 • Dilerseniz ‘Fotoğrafı Görüntüle’ seçeneğine tıklayarak şu anda var olan profil fotoğrafınızı kontrol edebilirsiniz.

 • Profil fotoğrafınızı değiştirmek için kendi fotoğrafınızı çekebilir ya da galerinizde yer alan fotoğraflardan birini seçebilirsiniz.

 • Profil fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz resmi seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan yuvarlak kutucuğa dokunmalısınız.

 • Yuvarlak kutucuk ‘Tik’ işareti olduktan sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan ‘Onayla’ seçeneğine dokunmalısınız.

 • Eğer dilerseniz profil resminizi kişisel tercihleriniz doğrultusunda kırpabilir, fotoğrafınızın istediğiniz forma ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 • En son olarak da ekranın sağ alt kısmında yer alan ‘Kaydet’ seçeneğine dokunmalısınız.

 • Bahsedilen bu işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek TikTok profil fotoğrafı değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda profil fotoğrafınızı tekrar değiştirmek isterseniz aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Özenle çekilmiş ve sizi en iyi şekilde temsil eden bir profil fotoğrafı seçmeniz, TikTok deneyiminizi oldukça iyi hale getirmeniz açısından olumlu bir etki bırakacaktır.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: