Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

FTP ile Dosya Transferi

İnternet üzerinde hızlı dosya indirmenin ve yüklemenin en iyi yolu: FTP

FTP İLE DOSYA TRANSFERİ
İnterneti kullanan hemen herkes için en büyük sorunlardan birisi, büyük boyutlu dosyaları sabit diske indirmektir. Bu problemin çözümü ise dosya transfer protokolünden, yani FTP'den geçiyor.

FTP, "File Transfer Protocol" (Dosya Transfer Protokolü) teriminin kısaltması-dır. Bu protokol, tamamen internet üzerinden dosya transfer edebilmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Internet son yıllarda her kesimden binlerce kullanıcı kazanmış olsa da, FTP kavramı ve protokolü halen birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından tam anlamıyla tanınmamaktadır.

Aslında internete bağlı sunucuların arşivlerinde milyonlarca dosya, program, dijital ses ve resim kullanıcıları bekliyorlar. Bu kadar çok bilginin hızlı bir transfer protokolü ile tüm dünyaya açılmış olduğunu düşünmek bile heyecan verici. İşte tüm bu bilgilere ulaşmak için FTP kavramını tanımamız, FTP protokolünün nasıl kullanılacağını öğrenmemiz ve dosyaların nasıl transfer edileceklerini bilmemiz şart. Bu bölümde, FTP protokolü hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bulabilirsiniz.
DEVAMI:Anonim veya Hesap ile FTP
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Ftp software hakkında bilgi alabilir miyim?

  Ziyaretçi
  14 Nis 2014 14:28

 • iiyi

  Ziyaretçi
  01 Tem 2011 10:49

 • Arkadaşlar en iyisi, Leap Ftp basit ve kullanışlı bi o kadarda hızlı. Tek özelliğini seviyorum gereksiz özelliği yok ve türkçeleştirilebiliyosunuz..

  mirsat_hp
  08 Şub 2009 23:21

 • iyi güzel

  Ziyaretçi
  23 Ara 2008 17:02

 • ftp transferleri için filezilla öneririm çok hızlı ve kullanışlı bir program

  cenderme
  19 Eki 2008 22:52

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar