Razer BlackShark

CHIP Online

Güçlü baslar ve etkili ses yalıtımı ile kendinizi savaşın ortasında hissedebilmeniz mümkün.

Bilgiler
CHIP Notu
  %100100
Marka
Razer
Firma
Aral
(212) 659 26 73
Paylaşın
Diğer
En çok satan Ses ve Görüntü Bileşenleri

Resimlerle Razer BlackShark

Razer'in oyuncu ekipmanları konusunda usta bir firma olduğu inkar edilemez. Firma son olarak ünlü Battlefield 3 oyunu için BlackShark adında bir kulaklık geliştirdi ancak kulaklığı benzerlerinden farklı kılan sadece ikinci dünya savaşında pilotların kullandığı kulaklıklara benzeyen tasarımı değil. Tam anlamıyla ses yalıtımı ve güçlendirilmiş bas seslerle oyuna odaklanmanızın çok daha artacağını, hatta oyunların dışında filmlerde ve müziklerde de kulaklığın hayatınızın değişmez bir parçası haline gelebileceğini söylemek gerekiyor. Yaptığımız denemelerde gördük ki Razer BlackShark, son zamanlarda test merkezimize uğrayan en başarılı kulaklıklardan biri. Tüm Razer ürünleri gibi haklı olarak fiyatı biraz yüksek ancak karşılığı sonuna kadar alınabiliyor.

Razer BlackShark'ın malzeme kalitesi oldukça yüksek. Kulağı tam anlamıyla kapatan sürücüler oldukça başarılı bir ses yalıtımı sağlıyor. Kulaklığı taktığınız anda bile çevre ile olan ses iletişiminiz tam anlamıyla kesiliyor. Bilgisayar bağlantısı 3.5 mm'lik jack ile yapılıyor ve turuncu renkli standart kablo ile aynı anda hem kulaklığın, hem de mikrofonun bağlantısı gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle ürünü akıllı telefonlarla veya çeşitli Ultrabook'larda da kullanabilmek mümkün oluyor. Kulaklık ve mikrofonun ayrı ayrı bağlanması gereken durumlarda da kutudan gelen ayırıcı kablodan faydalanabilirsiniz. Kulaklığın turuncu ve siyah renklerde olan tasarımı geçmişten kaldığı izlenimini başarıyla oluşturuyor. Taç ve kulaklara temas eden kısımlarda çok kaliteli bir deri malzeme tercih edildiğinden rahatlık son derece yüksek. Boom tasarımına sahip mikrofonun ayarlanabilmesi de bir hayli hoş. Gerek duyulmayan durumlarda mikrofonun sökülebilmesi ve kalabalık yapmaması da engellenebiliyor. Kulaklıktaki metalik aksamlar ve turuncu renkli dikişler kesinlikle görmeye değer.

20 Hz ile 20 kHz frekans aralığına sahip olan 40 mm'lik sürücüler görevini son derece iyi bir şekilde yerine getiriyor. Yapmış olduğumuz denemelerde kulaklığın binlerce liralık üst modellerden bile yüksek bir performans sergilediğine şahit olduk. Özellikle bas seslere önem veren kesime giriyorsanız Razer BlackShark'tan etkilenmeme şansınız yok. Sadece Battlefield 3'te değil tüm oyunlarda kulaklığın gücünü ve oyuna odaklanmanızı kolaylaştırıcı etkisini kolaylıkla görebilirsiniz. Kulaklık doğal olarak stereo ses üretiyor ve USB bağlantı desteklemediği için akla gelebilecek tüm ürünlerle birlikte kullanılabiliyor.

CHIP Online Notu:     %100

 • +Etkileyici Battlefield 3 teması
 • +Ses yalıtımı ve genel ses kalitesi
 • Taşıma çantası gerekliydi.

Resimlerle

Sonuç

Razer'in Battlefield 3 temalı kulaklığı BlackShark, son dönemlerde gerek tasarım, gerekse ses kalitesi ve rahatlık olarak gördüğümüz en iyi kulaklık. Genelde oyuncu kulaklıklarında muhakkak birtakım eksiklikler oluyor ancak Razer BlackShark'ın tek eksikliği birlikte bir taşıma çantası gelmemesi. Binlerce liralık rakiplerinden bile çok daha iyi bir kulaklık.

Alternatif

Benzer fiyat aralığındaki kulaklıklar düşünüldüğünde, oyun oynamayı seviyorsanız ve hatta Battlefield 3 hayranıysanız doğal olarak başka seçeneğiniz kalmıyor.

Razer BlackShark Teknik Özellikler
Ürün ModeliRazer BlackSharkRazer BlackShark
Ürün TürüKulaklık
CHIP Notu   %100
ÜreticiRazer
FirmaAral     (212) 659 26 73
Teknik Detaylar
Sürücüler40 mm
Bağlantı3.5 mm
Gürültü EngellemePasif
MikrofonVar (Sökülebilir)
Frekans Aralığı20 Hz - 20 kHz
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Müzik ve filmlerde kalite nasıl ? Patlamalar gerçek mi yani arkanda araç patlasa gerçek sanar mısın?

  Ziyaretçi
  15 Eyl 2014 02:14

 • İlk yorumu yapan ben mi oldum ?? Kafamda deli sorular .s.s

  Ziyaretçi
  18 Oca 2013 11:20

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR