Test: Ücretsiz Anti-Virüs programları

CHIP Online Ücretsiz Virüs tarayıcıları test etti. Ne kadar başarılılar? En iyisi hangisi?

ücretsiz anti virüs free virus spyware clean test
Antivir, Avast ve AVG: Üç Freeware Virüs programı bilgisayarınızı Web'den gelebilecek saldırılara karşı korumaya söz veriyorlar. Bunu gerçekten yapıp yapamadıklarını sizin için test ettik. Şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştık.

Bulaşıcı internet: Google tarafından yapılmış bir araştırmaya göre her on Web sayfasından biri Spyware, Virüs ve Truva atı (Trojan Horse) yayıyor. Bu sebepledir ki birçok internet kullanıcısı bir virüs tarayıcısı ile kendini korumaya alıyor.

En iyi durumda bu programlar sayesinde tüm kötü amaçlı programlar saptanıyor veya geç kalınmışsa uzaklaştırılıyor. Ayrıca tüm bu işlemlerin öyle çok pahalı olması da gerekmiyor. Nihayetinde ücretsiz programlar da var ve bunlar Internet'teki zararlılarla kısa yoldan halledebileceklerine dair söz veriyorlar. Onların kötü amaçlı programlarla olan bu savaştan ne ölçüde başarı ile çıkabildiklerini araştırdık: En güncel üç Freeware Virüs tarayıcısı AntiVir PE, Avast Home Edition ve AVG Free Test laboratuarımıza getirildi. Bu Programların ortak olan diğer bir yanları da her birinin hem Vista hem de XP ile uyumlu çalışabilmeleri.
DEVAMI:Malware & Spyware : Beş Test Kriteri
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • arkadaşlar ben comodo ve wikrosoft security essantilası bir arada kullandım googlenin bir dil ceviricisinde vürüs vardı siteye giri girmez yani tıkladıgımda security essantilas vürüs bulaştı pc yi temizle diyor comodo ise hic bir harekette bulunmuyordu bunu essantilası kapatıpta denedim aynı zamanda comodo destek bölümüne giderek o anki sunucu ile başa baş görüştük ben bizzat vürüsü essantilasın yakalama zamanında pc den izlemesşni istedim uzaktan bizzat kendi gördü dedimki comodo neden yakalayamıyo bana size başka bir virüs kurmanızı öneririm.yorumu size bırakıyorum.tavsiye:kasperski:eset:norton

  Ziyaretçi
  15 Şub 2012 10:36

 • arkadaşlar comodoyo microsoft secruty essentialsla birlikte kursam nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim

  Ziyaretçi
  09 Tem 2011 20:31

 • -1'

  Ziyaretçi
  11 Haz 2011 21:09

 • En iyi Virüs Proğramı istiyorsan Lisans ALMANIZ Gerekecektir!
  Kaspersky Pure(140 YTL) veya Mcafee Total Security(50 YTL) Kullan Pc 1 gb ram aşagiysa mcafee kullan deilse kaspersky kullan !
  Bedava istiyorsan Avira. Avast ve AVG kullanmani hiç tavsiye etmem...

  Ziyaretçi
  23 May 2011 19:27

 • EN İYİ COMBOFİX ! İNDİRİN TÜM VİRÜSLERDEN KURTULUN TAM BİR YOK EDİCİ DENEMESİ BEDEVAAAA....

  Ziyaretçi
  20 May 2011 20:07

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güneş tutulması kareleri!Haftanın duvar kağıtları: Sık şahit olmadığımız güneş tutulmalarını konu alan kareler, burada!

Yepyeni 50 duvar kağıdı!Haftanın duvar kağıtları: Yüksek çözünürlüklü, büyüleyici kareler, sizi bekliyor!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar