Çukur işareti nasıl yapılır? (<···>) Bilgisayar klavyesinde çukur işareti

Çukur işareti nasıl yapılır? (<···>) Çukur dizisi ile dikkat çeken bu işareti bilgisayar klavyesinde yapmak oldukça kolay. İşte çukur işaretinin yapılış yolları...

Çukur işareti nasıl yapılır? (<···>) Bilgisayar klavyesinde çukur işareti

Çukur işareti (<···>) anlamını ve bilgisayar klavyesinde yapılışını biliyor musunuz? İşte çukur işaretini klavyede yapma yolları ve merak edilen soruların yanıtları...

Çukur İşareti Nedir? (<···>)

Dövme cilt üzerine mürekkep yardımı ile yapılan desen ve şekillerdir. Süs olarak vücudun farklı yerlerine yapılan dövme çeşitleri süs olarak kullanılırken her bir dövmenin kendine ait bir anlamı da bulunur. Gücü temsil etmek için aslan, bilgeliği temsil etmek için baykuş kullanılırken simgelere anlam yükleyerek oluşturulan işaretlerde vardır.

Çukur işareti ise küçüktür işareti, 3 adet orta nokta ve büyüktür işareti kullanılarak yapılırken dürüstlük, mertlik, yiğitlik, kardeşlik anlamına gelir. Dizide bağlılığı ve birlikteliği göstermek için vücudun çeşitli yerlerinde dövmeler görülür ve bu işareti klavyede yapmak da çok kolaydır.

Çukur İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada ilgi ile takip edilen dizinin sembolünü yapmak için küçüktür, büyüktür ve orta nokta işaretinin yapılışını bilmek gerekir.

Küçüktür işareti yapmak için klavyede bulunan ve işaretin simgesini taşıyan tuşa basılır. Bir başka yöntemi ise 'alt' tuşuna basılı tutarak numlock bölümünde yer alan 060 tuşlarına tıklayarak işaret elde edilir.

küçüktür

Orta nokta işareti yapmak için de birkaç farklı yöntem vardır. 'Alt' tuşuna basılı tutarak 0183 rakamlarına tıklandığı zaman orta nokta işareti ekranda belirir. Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarda karakter eşleme menüsü açılarak unicode alanına 00B7 yazıldığında işaret bulunur ve seçilip kopyaladıktan sonra ilgili yere yapıştırılır.

orta nokta

Büyüktür işareti yapmak için ise klavyede bulunan 'Shift' tuşuna ve büyüktür simgesinin bulunduğu tuşa basılarak işaret oluşturulur. Ayrıca 'Alt' tuşu ve numpad alanında bulunan 062 rakamları ile büyüktür işareti elde etmek mümkündür.

büyüktür

Çukur sembolünü yani <···> simgeyi elde etmek için küçüktür, 3 orta nokta ve büyüktür işaretini oluşturmak yeterlidir. Aile ve birlik mesajı veren bu işaretin geniş bir kullanım alanı yoktur ve bu nedenle farklı işaretleri bir araya getirmek gerekir.

Etiketler: