10 yıllık yazılıma destek sona eriyor...

Eğer hala Microsoft'un 10 yıllık bu yazılımını kullanıyorsanız, bu uyarıya mutlaka kulak verin...

  • Zeynel A. Öztürk
Office XP'ye destek sona eriyor!
Office 2007 Nisan 2017'ye kadar, Office 2010 ise Ekim 2020'ye kadar desteklenecek

Microsoft, Office XP için olan desteğin Temmuz ayında sona erdiğini hatırlattı. Office XP yaklaşık 10 yıl önce yayınlanmıştı ve 12 Temmuz 2011, paket için güvenlik güncellemelerinin yayınlandığı son tarih olacak.

Microsoft, desteğini durdurmaya hazırlandığı programlar hakkında düzenli uyarılarda bulunuyor. Örneğin geçen sene Windows XP SP2 desteğinin sona ereceği de önceki aylarda üst üste duyurulmuştu.

Office XP, en son Aralık 2010'da grafik derleyicilerindeki yedi açığı gideren bir yama ile onarılmıştı. 2010 içerisinde Office XP için yayınlanan toplam yama sayısı ise 18'di.

Office XP'nin desteğinin geri çekilmesiyle beraber Microsoft, kullanıcıları yeni bir sürüme geçmeye teşvik ediyor. Kullanıcılar desteği sona ermesine rağmen Office XP'yi kullanabilecekler, ancak yeni yamaların yayınlanmayacak olması güvenlik risklerini artırabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

office xp kullanıyorum. ama yeni bilgisayarda 1 ay içinde 2010 sürümüne geçeceğim.

ii la banane la

Ohooohooooo... Microsoft satarken şöyle iyi - böyle iyi diyor - 10 yıl sonra da kötülemeye başlıyor - pamuk eller cebe diyor....
Office lerin hepsi birbirine benzer - hepsi de kötünün iyisi resmen. Kullanın ama eski versiyondan şaşmayın...

gereksiz bi kullanım artık office xp!! zorunluluk dışında kullanmak saçma olur..

XP gerçekten zamanı için iyi bir yazılım kendisinden 10 yıl sonra çıkmış olan / nin her özelliği var mesela.XP benc bir devrim niteliğindeydi. Desteğini ise biraz daha sonra çekeblr microsoft. bunu yapmasının tek nededi insanların / ye paa vermesini istiyor. Hala milyonlarca Xp kullanan varken çok saçma :(

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play