440 metrekarelik dev ekran açılıyor!

Yeni iPad'in ekranının, 440 metrekarelik devasa bir ekrandan daha fazla çözünürlük sunması mümkün mü

  • Zeynel A. Öztürk

Sydney'de yaşayan bahis severler, yarışı çok yakında Rosehill Gardens'daki 40x11 metrelik (440 metrekare) dev bir ekrandan da seyredebilecekler. Ocak ayında yapımına başlanan yeni ekranın 31 Mart'taki yarışa yetiştirilmesi planlanıyor.

Dev ekran, 4 aşamalı çelik bir çerçeve içinde duruyor ve ekranın ağırığı nedeniyle kazıklar, toprağın 8 metre içine daldırılmış bulunuyor. Ekran üzerinde çalışan proje müdürü, çalışmalarında "rüzgar mühendisliğinden" de faydalandıklarını söylüyor. Pistin altındaki 185 metrelik bir tünel ise fiber optik ağı denetim masasına yüksek bir hızda taşıma görevini üstleniyor.

The Register'ın hesaplamalarına göre ekran, 2616x720 piksellik bir çözünürlüğe sahip ve toplamda 1.883.520 piksele sahip. Bu ise yeni iPad'in 2048x1536 çözünürlüğündeki ekranından daha düşük bir çözünürlüğe denk geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

cm^2 ye 42 piksel düşüyor o kadar büyük bir ekran için gayet iyi bir rakam.sonuçta izleyiciler ekranın 10-15 metre gerisinde duracak.ipad kullanılırken 10 cmden kullanıyorsunuz.oranladığınızda gayet normal.

Şimdi apple ne havaya girmiştir yaa :))

yani 1,5 cm arayla bir piksel olacak. yakından bakınca iğrenç olur da:) uzaktan bakında güzel olur herhalde:)

nekadar çok şişiriyolar ya yok ipad geldi yok ipad düştü yok çıktı bu ne ya sorcam aratık kaç para alıyonuz bu reklamları yapmak için gına geldi içimize

nerden çıktı karşılaştırmak

konunun amacı belli oldu hemen ipad herhalde çok satamadı bu sefer böyle reklam mı yapıyorlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play