Acer Gemstone: İki yeni ev sineması laptopu

Acer HD kalitesinde sinema keyfi için geliştirilmiş iki yeni laptop sunmayı planlıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Acer Gemstone: İki yeni ev sineması laptopu
Acer Gemstone: Film oynatımı için ideal.

Acer "Gemstone" serisinin yeni modellerini tanıtıyor. 16 ve 18,4 inçlik modellerden oluşan bu laptopların özel yanı Full-HD'ye tekabül eden çözünürlükte çalışıyor olmaları.

İki laptop da Intel'in Santa Rosa platformunun bir sürümünü kullanıyorlar ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde çalışıyorlar. Bu değer şu anda filmleri tarafından kullanılan Full-HD formatına denk geliyor. Ek olarak 16 inçlik Gemstone Aspire 6920G, 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde de çalışabiliyor. 18 inçlik cihaz ise Gemstone Aspire 8920G ismi ile piyasaya sürülecek.

Kullanılan bileşenler ise üstün nitelikli: Saat hızı bilinmeyen bir Intel Penryn (Core 2 Duo) işlemci kullanılıyor ve işlemci 965PM yonga setini temel alıyor. Ekran kartı olarak orta seviye GPU Nvidia GeForce 9500M GS kullanılmış. Fiyat ve bulunabilirlik hakkında bir açıklama yapılmadı.

CHIP Online'ın Yorumu:
Donanım bileşenlerine bakılırsa laptoplar ev sineması için biçilmiş kaftan olarak gözüküyor. Fakat oyunlar GPU sebebiyle yüksek çözünürlükte akıcı bir şekle çalışmayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

GPU-256 bit,
Oyunlar için iyi olabilir.

oyunlar ile işi olmayanlar için ideal (mesela ben :D )

kim ne derse desin fiyat we özellik olarak tek kelimeyle harika

GPU-128 BİT VE HER OYUN ÇALIŞIR.ÇALIŞMAYAN OYUN YOKTUR!!!!!!!

Bende bu aralar bu laptobu almayı düşünüyorum blu ray ve hd özelliğine sahip olması beni as8920 ye çekmiş durumda ayrıca zevk alabileceğim bir çok oyunu oynatabileceğimi düşünüyorum...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play