Adı anti-virüs ama görevi çok farklı

Adı anti-virüs ama görevi çok farklı: Anti-Virus-1 isimli sahte yazılımın marifetleri inanılmaz...

  • Ümit Öncel
Adı anti-virüs ama görevi çok farklı
Sahte anti virüsün, sahte incelemesi de var.

Teknoloji güvenliği uzmanı Lawrance Abrams, yeni bir sahte anti-virüs programı ile ilgili olarak kullanıcıları uyardı. Anti-Virus-1 veya Antivirus2010 adıyla kendini tanıtan program, son teknolojileri kullanarak sisteminizi zararlı yazılımlardan korumayı vaat ediyor fakat aslında tek yaptığı, kendi zararlı programlarını dağıtmak.

Diğer yandan bazı kullanıcılar internet sitelerinde Anti-Virus-1 ile ilgili pek çok olumlu yorum gördüklerini iddia ediyorlar. Abrams, bunun da sahte programın bir oyunu olduğunu söylüyor. Abrams'a göre sahte program sisteme yüklendikten sonra bilgisayardaki HOST dosyasını değiştiriyor ve kullanıcıları sahte yazılım inceleme sitelerine yönlendiriyor. Bu sayede kullanıcılar güvendikleri sitenin aynı görünümünde fakat sahte içeriğe sahip farklı bir sürümünü görüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Canı sıkılan spyware yazıyor.Ne iş anlamadım.

ilginç. bunun bir benzeri geçen sene WinXP yüklü bilgisayarımda oldu. Bilgisayardan anlayanların fark edebileceği bir sorun ama diğer kullanıcıları avlamaya yarayan bir strateji.

Buna benzer bişey 2 ay önce benim başımada gelmişti. Avira malesef pasif kaldı. Bilgisayar her açılışında 40 50 tane virüs var gibilerinden uyarı veriyor ve bu sayı her seferinde farklı oluyordu. bilgisayar açılışında 3-5 dakika bu uyarıyı verip bilgisayarı kilitliyor daha sonra kendiliğinden kayboluyordu. Sözde antivirüsün ismini google da aradığım zaman en ufak bir bilgi çıkmıyordu. Format atmak zorunda kaldım, dikkat etmek lazım Bu yeni bi tür..

birileri içi bu bir hobi anlaşılan, kardeşim sinema, tiyatroya gidin, masum insanların bilgisayarından ne istersiniz?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play