AMD krallığını ilan etti! Peki hangi konuda?

AMD, resmi bir açıklamayla liderliğini dosta düşmana duyurdu. Peki ama hangi konuda?

AMD krallığını ilan etti! Peki hangi konuda?
ATI Radeon ayrık GPU'lar oyuncu ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güçlü

AMD, dizüstü bilgisayarlarda kullanılan ayrık grafik işlemci piyasasında, yüzde 53 pazar payıyla 1 numaraya yükseldiğini duyurdu.

AMD'ye göre ATI HD 4000 serisi ekran kartları peynir ekmek gibi satıyor. Özellikle de DirectX 10.1 destekli, güçlü Radeon HD 4530 ve Radeon HD 4670 ekran kartlarının oldukça popüler olduğunu belirtti. AMD, 200 tasarım başarısı olduğunu, güncel ve gelecek antlaşmalara imza attığını duyurdu.

Ayrık GPU, anakart kontrollerini üstlenen çipsete entegre olmayan, ayrı bir grafik işlemci için kullanılan tabir. İngilizcesi Discrete GPU.

AMD'nin bu alandaki pazar payı liderliği duyurusuna karşın Intel, bütünleşik grafik tabloya dahil edildiğinde mobil pazardaki liderliğini sürdürüyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Eskiden nvidia kullanırdım atiye geçtim. Fark bariz şekilde belli ati gibisi yok (=

bende 3650 var hiç güzel değil

ati zaten aldı yolu gidiyor hd4000 serisi gayet uygun fiyatlarda masaüstü sistemler içinde mevcut

ya dunyanın en iyi işlemcilerini amd yapıyo dunyanın en berbat kart yapanıda ati neden dunyanın 1 numarası nvedia la birleşip harikalar yaratmıyolar anlamadım

AMD haklı bu konuda. Sonuna kadar arkasındayım ATI'nin. Ama işlemci de AMD kesinlikle kullanmam.

AMD her zaman kalite ve uygun fiyat sunmuştur kullanıcılar da bunu artık görmeye başladı gözler açıldı :D

Evet istediğim inşaALLAH gerçekleşecek.AMD'nin her konuda pazar payını artırması lazımdır.İstediğim en önemli konulardan biri de işlemci performansında inteli yakalaması ve satışlarını artırması.Tekelleşmeye karşı AMD'yi destekliyoruz.

peki intel o bütünleşik grafik grafikle mario dışında hangi oyunları oynatabiliyo? (not mario da AA açmayın intel grafik çipsetleri kasılır :P )

Laptop ekran kartında üretici firmalarla anlaşma çok önemli...

bu haber en ço bizi sevindirir rekabet ortamında fiyatlar iner

AMD işlemci ne yaptı size de kullanmazsınız? Gayet f/p oranı yüksek.

ATİ nin 4850 kartına tasarım ödülü verildiyse verene bende veriyim yanacak be kart yanacak 450 TL saydım 70 TL param yok sogutucu alıyım.

AMD bağıra bağıra geliyor Nvidia sessiz sedasız normalde durum tam tersi olurdu Nvidia bağıra bağıra gelir AMD sessiz sedasız patlatırdı haydi hayırlısı gerçi DX11 fos olcak çnkü oyun çıkmaz 1 yıl :)))

Intel donanım şirketleriyle anlaşma yapınca davalık oluyor, AMD yapınca kral oluyor.

Bugün çoğu dizüstünde AMD varsa performansından değil, üreticiler arasında olan anlaşmasındandır.

Kısaca, Intel yapınca tekel, AMD yapınca kral. Milletin şu marka hastalığı bitmeyecek...

ati serisi kullanıp yakınan çok ama şunuda unutmayın nasılki işlemcilerde veri yolu ve veri işleme yeteneği önemli ise vgalardada bellek türü ve en az 128bit işlem yapabilme yeteneği olması şart yoksa oyunlarda falan bir işe yaramıyor.

recep beyin dediğinede katılıyorum amd işlemciler gayet iyi sentetik testlerin kurbanı olmayın litfen ve olur olmaz anakart türevleri ile amd kullanmayın sonu hüsrandır ondan sonra amd yavaş demeyin boşa.

evet doğru haber. bendekide radeon mobile gpu

4670 hala 9800m gs'ten daha az performans veriyor ,AMD birinci olacaksa 40nm kartlarıyla (4830\4860) olmalı .

Bende ati moility readon hd 3650 ekran kartına sahibim

arkadaşlar sözüm meclisten dışarı ama ben amd phenom II X4 905e processor işlemci gigabyte anakart ma770t-ud3p ekran kartı gigabyte ati radeon 4850 kullanıyom işlemci gerektigi şekilde enerji cekiyor nette falan gezerken yada msn de takılırken 800 mhz çalışıyo dogal olarak enerji tasarrufuna geçiyo oyunlara girince 2.51 de çalışıyor ben bu sistemle GTAIV ü full cözünürlügün az aşagısında oynuyorum ben amd kullanıcıyım marka meraklısı degil

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir