Android, bu ülkede patlama yarattı!

Android yükseliyor ama bir ülke var ki diğerlerini hayrete düşürecek bir hızla Android'e geçiyor!

  • Gökay Özbudak
Android kendini üçe katladı!
Android telefonların çokluğunu da unutmamak gerek...

Google'ın Android işletim sistemini kullanan telefonlar, günden güne daha da çok kişinin eline geçiyor. Araştırma grubu GfK'nın İngiltere'de yaptığı araştırmaya göre, sözleşmeyle alınan Android telefonlar 2010'un ilk çeyreğine göre ikinci çeyrekte yüzde 350'lik bir artış gösterdi.

İlk çeyrekte yüzde üçlük bir orana sahip olan Android, son üç ayda yüzde 13'lere kadar ulaştı. GfK'dan araştırmayı yapan analist durumu şöyle anlatıyor; "Araştırmalarımıza göre artık insanlar telefon alırken Android'i bizzat soruyorlar ve istiyorlar. İşletim sistemleri artık telefonlar için bir yan ürün olmaktan çıktı."

Android telefonların oranlarının bu denli yükselmesinin bir sebebi de, piyasada Android işletim sistemi kullanan telefonların oldukça artması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İngilizler kaliteden anlıyorlar :)
Telefon dediğin telefon gibi olmalı. 1 günde şarjı bitmemeli. Hızlı tepki vermeli. Açık kaynak yazılımlar ile ücretsiz ve özgür yazılımlarla desteklenmeli... Android bunların hepsini sağlıyor.

Şahsen j-kısa süre içinde bende telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum ve tercihim kesinlikle android alternatifim bile yok : )

Samsung Galaxy S'in ingiltere'de piyasaya sürülmesini takip eden rakamlar bunlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play