Apple'ın harita uygulamasında ilginç hatalar

iOS 6'nın beta sürümünde yer alan bu yeni uygulamada ortaya çıkan hatalar sizi şaşırtacak...

Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu iOS 6 güncellemesi ile beraber 2007'den beri kullandığı Google'ın harita uygulamasını bırakarak kendi harita uygulamasına geçiyor.

Apple mobil bölümü başkanı Scott Forstall, iOS 6'daki yeni harita sisteminin sıfırdan geliştirildiğini söylemiş, "güzel göründüğünü" ve "tüm dünyayı kapsadıklarını" söylemişti. Apple haklı olabilir, ancak iOS 6'nın beta sürümündeki harita uygulamasında yer alan hatalar, onun henüz tamamlanmadığını gözler önüne serdi.

Apple'ın yeni harita uygulamasında Grönland'ın yerini Hint Okyanusu ile, Hint Okyanusunu Kuzey Buz Denizi ile, Afrika'nın orta bölgesini Kuzey Pasifik ile karıştırdığı dikkat çekti. Bunun yanında uygulamanın yol tarifinde sürücülere yanlış yol tarif ettiği de söyleniyor. Bu hatalar kısa süre içinde Apple tarafından şüphesiz onarılacak, ancak yine de ürünlerini defalarca gözden geçirerek ortaya çıkaran Apple'ın bu tür hatalarını görmek şaşırtıcı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu kadarda olmaz ya :D

hatalar neden sasirtsin ki? beta surum zaten

Daha cikmasina 4 ay olan bir isletim sisteminde hatalar olmasi cok normal...

işte Apple klasiği hep hatalı defolu... Apple fanboyları dikkat edin kaybolmayın...

androidde beta olmayan surumler hata ile dolu zaten. androidde beta var mi ki? o kadar gelismemis android beta cikartirsa tum hatalar belli olur diye kendi icinde test ediyo heralde

consumerism movement insan hayatına çok zararlı birşey, apple balonunda bunu insanlık bir kez daha gördü, ancak anlamaz insanlar gene milyarlar verip alır şu kazulet telefonumsu şeyi.

Hata olmasa beta demezlerdi :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir