Apple Maps "çuvallamaya" devam ediyor!

Apple'ın Haritalar uygulamasına güvenenler, kendilerini öyle bir yerde buldu ki...

  • Cem Şancı
Apple Maps "çuvallamaya" devam ediyor!

Google'un harita hizmetine karşılık geçen yıl Apple Maps hizmetini sunan Apple, malesef Apple Maps'n tutarsız sonuçlar vermesini bir türlü engelleyemiyor. Kullanıcılar sık sık, onları yanlış yere yönlendiren Apple Maps hizmetinden şikayet ediyor. 

Bir yaşına giren uygulama, şimdi de Alaska'da bir kullanıcıyı bölgenin en büyük ikinci hava limanında, pistin ortasına yönlendirdi.  Boeing 737 gibi dev uçakların inip kalktığı havalimanında bazen sis nedeniyle çevredeki işaretleri okumak mümkün olmadığından, kullanıcılar bir havalimanı pistinin ortasına yönlendirildiklerini fark etmeyebiliyorlar. Havalimanı yöneticilerinin, bunun bir senede iki kere başlarına geldiğini belirterek, çevredeki Apple kullanıcılarını Apple Maps kullanmamaları konusunda uyardı. 

Neyse ki kullanıcılar piste girdiklerinde, pis ışıklarından ve yol üzerindeki dev uçak işaretlerinden yanlış bir noktada olduklarını fark edebiliyorlar ancak bu yine de hızlı araçların piste girmesini engellemek için yeterli olmuyor.

Alaska'da hava limanı güvenlik önlemlerinin alıştığımız kadar sıkı olmadığını, terör veya benzeri tehditlerin olmadığı küçük bir yerleşim bölgesinde güvenlik işlemlerinin daha "manuel" olarak yürüdüğünü de hatırlatmak lazım.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

havaalanının ortasına elini koluna salla sallaya girmiş vaybe...

@27 Eyl 2013 13:38 dünyada tüm hava alanları tel örgülerle çevrili değil... öğrende gel...

heralde dünya'da havalimanında güvenlik yapıp, giriş çıkışları kapatan tek ülke bizde... nasıl olur da havalimanının pistine dışarıdan gelen bir araç girebilir?

İyice abarttilar ben istanbul etilerden , erzincan merkeze ayarladim hemde en kestirme yollari kullanarak bir sorun cikarmadi alaskadan bizene

Kesinlikle apple maps tavsiye etmiyorum. bu salak uygulama yüzünden kaybolmuştum...

Bir eşşek yükü parayı bu telefona vermesini bilenbler azıcık daha verip adam gibi bir navigasyon programı alamıyorlar mı?

Apple Maps kullananın burnu b*ktan kurtulmaz bakalım bu hatalardan dolayı kaç kişi ölecek?

Apple karşıtı saçma haberlerden bıktık artık, hava alanının pistine nasıl girilebiliyor açık alan mı orası, her yolunu şaşıran girebiliyor mu kolayca, biraz mantıklı olun

En iyi haritalar nokia lumia da :)

Apple karşıtı saçma haberlerden bıktık artık, hava alanının pistine nasıl girilebiliyor açık alan mı orası, her yolunu şaşıran girebiliyor mu kolayca, biraz mantıklı olun Ziyaretçi Dün  16:37 gerçekler acıdır Apple haritadan ne anlar? navigasyon ciddi iştir Apple bu işe uygun değil...

nokia lumia alın haritanın keyfini doğrusunu görün yaşayın en iyi harita lumia da

Sen de yorum yaz