Apple, safirin çekiciliğine kapıldı

iPhone'larda yoğun olarak bu maddeyi kullanan Apple, iPhone 6 için çok daha fazlasını istiyor!

Apple, safire kafayı taktı

iPhone 6'ya dair söylentiler yoğunlaşırken ilginç haberler de ortaya çıkıyor. Mobil cihazlarında yoğun olarak safir kullanan Apple'ın iPhone 6 için çok daha fazla safir kullanmaya hazırlandığı duyumları alınıyor.

Apple parmak izi okuyucusundan, cihazlarının ekranına kadar pek çok detayda safir kullanıyor. Safirle güçlendirilmiş ekranlar, Gorilla Glass'tan bile daha sağlam olurken, kristal berraklığında da görüntü sağlıyor.

Apple'ın şimdi iPhone 6'da işlemcinin ısısını telefondan uzaklaştırmak için de safir kullanması bekleniyor. Böylece çok daha hızlı çalışan ve daha soğuk kalan bir iPhone yapmak mümkün olacak. Apple'ın yeni patentine göre, safir kristallerini çipin içine yerleştirmek onun daha hızlı soğumasına yardımcı oluyor.

Safirleri Apple'ın cihazlarında kullanabileceği hale getiren GT Advanced Technologies şirketinin internete sızan bilgilerinde de 2013 yılında Apple ile uzun yıllar sürecek bir safir tedarik etme sözleşmesi yaptıkları ortaya çıkmıştı. Bu da Apple'ın safirden uzun süre vazgeçmeyeceğinin kanıtı olarak görülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Doğru bir adım android cihazlar yanarken iPhone soğuk kalacak.Güzel fikir,güzel avantaj.

Teknoloji haber sitesisiniz ama şu apple firmasını övmekten vazgeçin artık safir kullanması apple nin bencil bir firma olmasını değiştirecekmi?

ve telefonu 10000 liraya satarlar

her zaman ki gibi Apple yine muazzam kalitesini konuşturacak. tebrikler...

Ekran büyüklüğü en az 5" olmazsa, note3 ümden vazgeçmem.

iPhone 5S'e 1-2 özellik daha koyarlar adıda iPhone 6 olur başkada bişey olmaz...

ekranı bence yeterli. 4.0 inç gayet kullanışlı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir