Apple'dan "Home tuşu" patenti!

Apple'ın gelecek iPhone modellerinde fiziksel Home tuşunu kaldıracağı söylentisi, bu patentle birlikte daha da güçlendi!

Apple'dan "Home tuşu" patenti!

Apple'ın uzun bir süredir ortalıkta dolaşan; gelecekteki iPhone modellerinde Home tuşunu doğrudan ekrana yerleştireceğine dair söylentiler biraz daha ağırlık kazanmaya başladı. Bloomberg, Wall Street Journal ve New York Times gibi önemli kaynaklarda yer alan raporlara göre Cupertinolu firmanın böyle bir hamleyi 2017'de gerçekleştirmesi artık çok daha olası.

Daha önce yine benzer bir teknolojiyle ilgili bir patente daha tanık olduğumuz bu konseptle ilgili Apple'ın yeni aldığı patent, parmak izinin yalnızca belirli bölgede değil ekranın neredeyse her yerinden tanınabileceğini gösteriyor.

Patently Apple tarafından paylaşılan söz konusu patente dair yer alan açıklamalarda 'parmak izinin mikroskobik girinti ve çıkıntıları arasındaki elektrikli alan farklılıklarının' kapasitif özellikli bir ekrana nasıl uygulanabileceği belirtiliyor. Apple ayrıca bu teknolojiyle Touch ID'yi bir araya getirerek konsepti daha da ileriye taşımak istediğini açıklıyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bir daha iphone alacak olsam 6 yada 6s alırdım 7 den sonrasına asla bulaşmam şuan 6 kullanıyorum felaket memnunum ama bundan sonraki telefonum sadece ios 8.4.1 için 6 olur apple çok bozdu artık. Bazı şeylerin değişmemesi gerekir yok home tuşunu kaldıracakmış oymuş buymuş sen önce hücresel seçeneğini getir be ondan sonra saçma sapan işlerle uğraş kime ne zararı olmuş home tuşunun!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir