Apple'ın iPhone 6S Sorunu Büyüyor!

iPhone 6S'de yaşanan aniden kapanma sorunu, Apple'ın tahmin ettiğinden daha büyük çıktı!

  • Cenk Atlı
Apple'ın iPhone 6S Sorunu Büyüyor!

Apple, Çince web sitesinde geçtiğimiz hafta yayınlandığı bir destek makalesinde son zamanlarda bazı batarya sorunları yaşayan iPhone 6s cihazlarında bu soruna yol açan teknik nedenleri paylaşmıştı. iOS 10'un kullanıma sunulmasının ardından çok geçmeden ortaya çıktığı anlaşılan bu sorunların nedeninin aslında fiziksel bir batarya sorunu olduğu belirtildi. Apple, sorundan etkilenen ünitelerin olması gerekenden daha uzun süre "kontrollü ortam havasına maruz kaldığını" söyledi.

Sorunu bu şekilde teşhis eden Cupertinolu firma bu durumdan etkilenen 'az sayıda' cihazı için ücretsiz bir tamir programı sundu. Söz konusu sorunlu cihazların ise seri numaralarının 4. ve 5. sırasında Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH karakterlerini içeren modeller olduğu belirtiliyor.

Firma bugün yayınladığı yeni bir destek makalesinde ise yapılan incelemelerde daha önceki raporda belirtilenlerden daha farklı nedenler üzerinde durulduğunu ifade etti. Bunun temel nedeni ise daha önce belirtilen etkilenmiş cihazlar kategorisinin dışındaki bazı cihazların kullanıcılarının da beklenmedik kapanma sorunu yaşaması.

Apple bu doğrultuda yeni bir adım atarak gelecek hafta kullanıma sunulacak bir iOS güncellemesi aracılığıyla arıza teşhisi için yararlandığı araçları da güncelleyeceğini duyurdu. Bahsi geçen iOS güncellemesinin iOS 10.2'nin herkese açık versiyonu olacağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

aynı sorunu yaklaşık bir haftadır yaşıyorum işim gereği sürekli dışarıda bulunuyorum tam telefonu çıkarıyorum son işleri yapıp günü sonlandıracak sıra telefonda %40-50-60 farketmiyor şarj varken kapanıyor ve şarj edin göstergesi çıkıyor ve hiç bir yerde çözümü yok artık inşallah güncelleme ile çözülür

@08 Aralık 2016 23:07 güncelleme ile çözülecek bir hata değil. Servise gidip bataryayı değiştirmeniz gerekiyor.

@09 Aralık 2016 09:38 sen nerden biliyon apple da çalışan bir genious mısın . hatalı bir 6s değilse çözülür

Bu durum bende gerçekleşiyor arkadaşın dediği şekilde inşllah çözülür yoksa servise yollayacağım telefonu

Bendede aynı sorun var ama havalar soğuyunca oldu sıcak ortamda olmuyor

Iphone 4S'imde kronik WiFi sorunu vardı.Bu sene 6S aldım batarya sorunu çıktı.Şarj %50-60 iken kapanıyor,açılmıyor,şarja takınca açılıyor şarj %50-60 olarak gösteriyor.Bunun bir ilerisi patlama zaten.Samsung bu krizi Apple'dan daha iyi yönetti.Değişim başlattı.Şuan pil değişimi için randevu alamıyoruz, telefonda ilginç yorumlar alıyoruz.Patlarsa mı bir şeyler yapacaksınız diyorum adli makamlara başvurun diyor. Ellerim ve yüzüm yandıktan sonra telefonunuzu ve tazminatınızı napayım ben?

aynı sorunu bende yaşıyordum servise verdim telefonu hatalı seriden olduğunu ve bataryasının değiştirileceğini söylediler. Madem kendi hatalarından kaynaklanıyor telefonu değiştirmeleri gerekir bir çok marka yaptı bunu

ben servise verdim.pili değiştirip verdiler.sorun düzelmedi +kamera aç fotoğraf çekmek iste apple logosu geliyor kapatıp açmam gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play