Araştırmaya göre en hızlı tarayıcı IE10

Windows kullanıcılarının Chrome'a ne kadar bağlı oldukları, bu hız testinde bile ortaya çıkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Araştırmaya göre en hızlı tarayıcı IE10

Microsoft, Google ve Apple sadece telefonlarda ve tabletlerde değil, web tarayıcılarında da büyük bir rekabet içindeler. Web tarayıcıları dendiğinde tabi ki Mozilla ve Opera da işin içine giriyor. New Relic adındaki bağımsız bir şirket ise Windows 8'deki Internet Explorer 10'u da içeren bir hız testi araştırması yaptı ve sonuçlarını yayınladı.

New Relic yayınladığı infografikte Internet Explorer 10'un en yüksek performansa sahip olduğunu, IE9 ve diğer web tarayıcılarını geride bıraktığını söylüyor. Şirket, bu verileri "Real User Monitoring (RUM)" ("Gerçek Kullanıcı İzleme") adını verdiği, günde 1.4 milyon sayfa gösterimini izleyen bir sistem ile elde etmiş.

Araştırma sonuçları IE10'un en hızlı web tarayıcısı olduğunu söylerken, Chrome 19'un Linux sürümünün işletim sistemindeki en hızlı tarayıcı olduğunu iddia ediyor. IE10, tüm laptop ve masaüstü PC'lerde ise 8. sırada yer alıyor.

Popülerlik alanında ise Chrome, Windows'lu PC'lerde yüzde 41 ile birinci sırada yer alıyor. IE yüzde 35 ile ikinci sırada yer alırken Firefox yüzde 21 ile üçüncü konumda bulunuyor. Tüm infografiği görüntülemek için sağdaki infografiğin üzerine tıklayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ie iyi pc lerde çalışyor. bendeki pc de güçlü bir donanıma sahip hiç bir sorun yaşamıyorum.

@08 Kas 2012 15:14 MS fanboyları ie için masal anlatmaya devam ediyor... zeka özürlüler ie kullanmaya devam etsin...

Windows 8 ile beraber gelen yeni nesil IE 10 diğer sözüm ona tarayıcılara zaten çok önceden beri fark atmıştı bunda şaşılacak birşey yok ki ayrıca artık Microsoftun IE 10 u Windows 7 ye de çıkarması gereklidir...

IE olmasaydı Chrome, Firefox, Opera vs. nasıl indirecektiniz nankörler..

ie10 hizli olabilir ama ben internet sitelerini gezer iken sag tusu tiklayinca bi kac secenegimin oldugunu gormek istiyorum.... ie10 hizli cunki hic bir ozelligi yok, sadece internet sayfasini aciyor.... chrome'a gelince, 2 bilgisayar bir telefon toplamda 4 tane farkli isletim sistemim var, hepsinde chrome kullaniyorum, ve butun bookmarklarim ve ayarlarim senkronize. ie10 5 kat daha hizli dahi olsa suan ie10 kullanmam.

farkındaysanız laptop's&desktops kategorisinde linux birinci..

Mobil tarayıcılarda Safari %87 :D apple aygıtı olanların bazılarının safari dışında tarayıcıları kullandığını da düşünürsek %90'a yaklaşır. Bu da demek olur ki android ezilmiş.

Ne kadar iyi olursa olsun artık adı çıkmış dokuza :D Diğer tarayıcılar varken IE hiç cazip gelmiyor.

Evet ya Windows 7 için ne zaman çıkacak bir ara muhabbeti geçtiydi?

ie 10 olmuş ..

ie9 da diğerlerinden kat kat iyi,10 daha win 7 ye gelmedi gelsin kullanalım.

Hiç bir windows bir linux un hızına erişemez tabi tarayıcıda

IE açılıp kapanırken heyt ben geliyorum der gibi oluyor,webrep dışında uzantı kullanmama rağmen.Chrome ilk açılışta anasayfayı geç yüklüyor ve arayüzünü sevemedim.Firefox da zırt pırt Flash açarken çöküyor.Hangisi iyi bilmiyorum bence 3ü de kullanılabilir.Eğer 1-2 saniye altındaki süreler sizi çok rahatsız etmiyorsa bence 3ünün sadece tipine ve eklentilerine bakarak kullanabiliriz.Ben genelde downloadhelper var diye Firefox kullanıyorum ama Chrome ve IEyi de kullanıyorum.

Chrome logosunda 666 var, hadi illuminaticiler bunu da açıklasın:-P

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play