Asus Eee PC 900: Daha büyük ekran ve hafıza

Asus bir sonraki Eee PC modelini duyurdu. Daha fazla bellek ile şimdi Windows XP'de çalışabiliyor...

  • Halil Mollaoğlu
Asus Eee PC 900: Daha büyük ekran ve hafıza
Asus Eee PC 900: Daha büyük ekran ve hafıza.

Asus bir sonraki Eee PC'si ile ilgili ilk detayları açıkladı. İsmi Eee PC 900 olacak ve fiyatı yaklaşık 600 Dolar (yurtdışı) olacak.

İlk Eee PC'ye göre yaklaşık 150 Dolar pahalı olan bu halef-modelin 8,9 inçlik geniş-ekranı, 1 GB belleği var ve 12 GB SSD disk ile beraber geliyor. Eski Eee PC'nin sadece 7 inçlik ekranı, 512 MB belleği ve 4 GB SSD diski vardı.

Buna ek olarak Asus yeni Eee PC'nin "Windows ready" olduğunu bildiriyor. Microsoft'un bugünkü CeBIT basın açıklamasında bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yapacağı düşünülüyor.

Asus çıkış tarihi olarak 2008 yazını gösteriyor.

CHIP Online'ın Yorumu:
Asus Eee PC ile ilk Eee PC'lerin en kötü yanlarını törpülemiş oluyor ama aynı zamanda fiyatı da arttırıyor. Böylece Asus Fiyat/Performans oranından uzaklaşarak tam teşekküllü büyük laptoplara yaklaşmış oluyor. Tüketicilerin yeni modellere nasıl tepki vereceğini merak ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

8 gb disk alanını kim ne yapsın bu devirde. en azından 20 gb olsaydı. Bundan laptop değil ancak oyuncak olur bence. Baistleştirilmiş bir işletim sistemi ve wireless + 1 yada 2 usb portuyla harika bir TAŞINABİLİR laptop olabilirdi ama 8 gb olmamış!!!

Bence gayet taşınabilir, ve de ölçülerine göre başarımı yüksek bi alet.. bu kadar minik bi ekranla zaten fazlasını beklemek hata olur.. yolculuğa çıkıldığında mail okumak ve önemli yazışmaları yapmak için gayet ideal, bunları yapmak için xp kullanmak da gereksiz ama neyse..

8 gb değil o 12 gb.ama yazıda dediği gibi SSD (solid state disk) yani bildiğin ıde yada sata falan değil. yeni bi teknoloji olduğu içinde çok pahalı.o yüzden

Düşünüyorum da acaba bu SSD (solid state disk), normal harddisklere oranla radyasyon oranı daha düşük olmaz mı?

"Düşünüyorum da acaba bu SSD (solid state disk), normal harddisklere oranla radyasyon oranı daha düşük olmaz mı?" diyen ziyaretçiye:

En fazla radyasyon yayan, kablosuz teknolojilerdir. Bunların yanında HDD'in yaydığı radyasyon önemli değildir.

Kardeşim yeni pc yapacağınıza ilkin teknik servisinizi yenileyin.

Neyse en azından farketmişler notebookların oyun cihazı olmadığını ve TAŞINABİLİR olması gerektiğini. Her ne kadar kimileri oyun oynamak için hala kasmaya çalışsa da...

yenisi çıkıo daha türkiyede makina yok.İlginç bir durum :D

8 gb çok pahalı

Bu Eee pc'de amma olay oldu . 500-600 dolar verebilecek olan
biraz daha bekler 1000 dolara orta kalite 15 inç bir laptop alır .

arkadaşlarr hiç kimse asus almasınn çok çektimm sizde çekmeyin şu an ben onun yetkili servisliğini yapıyorumm bıktım arızalarından

Sen de yorum yaz