B3 revizyonlu Amd'ler Cebit'te

Amd, TLB hatasını kaldırdığı B3 revizyonlu işlemcilerini Cebit'te sergilemeyi bekliyor.

  • Ongun Batuhan Altan
B3 revizyonlu Amd'ler Cebit'te

TLB hatasından dolayı çökmelere sebep olabilen Phenomlar için Amd, kullanıcılarına BIOS güncellemesi sunmuştu. Güncelleme sonrası ise L3 bellek kullanımı neredeyse iptal olduğundan yaklaşık %10'luk bir performans kaybı yaşanıyordu.

B3 revizyonlu işlemciler ile mevcut durumu düzeltecek olan Amd, yeni işlemcilerini Cebit'te gün yüzüne çıkaracak. B3 revizyonlu işlemcilerini 200 adet sistem üzerinde sergileyecek olan Amd, yılın ikinci yarısı piyasaya sunmayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

En sonunda....

AMD nin Türkiye için ideal bir şirket olduğunu düşünüyorum.Her zamanda destekliyorum.AMD gerekli destekleri gördüğünde İntel in sonunu getireceğine de eminim

Hayır şimdi amd bu işlemciyi tasarladı üretii tamam. Ama bi insanoğlu çıkıpta test edemiyormu? Nasıl anlayamıyorlar L3hatası olduğunu. Zaten olan bizlere oluyor!

AMD yi desteklemek gerek.Onlar olmasa şu anda çift çekirdekli işlemcileri yeni görmüş olurduk.Rekabet her zaman iyidir...

AMDnin B3 lerle inteli geçeceğini düşünüyorum

HALKIMIZ AMD KONUSUNDA BIRAZ BILINCSIZ BIR DUYUMDUR GIDIYOR "AMD LER COK ISINIYORMUS DIYE" BIR AMD HASTASI OLARAK TESTLER YAPTIM AMD ISLEMCILER INTEL ISLEMCILERDEN NERDEYSE NORMAL SARTLARDA 20 DERECE DAHA SOGUK PERFORMANS MI? HARİİKAA

sıcaklık tamamen termal wat değerleri ile ilgilidir.Bazı işlemciler daha çok güç tüketir ve bu da daha çok ısınmaya sebep olur.(pentium4 D faciasında olduğu gibi)Eğer çift çekirdek alıyorsanız pek ısı problemi yaşamazsınız.Ama quad'lar %100 yükte en iyi soğutmayla bile 62C'nin aşağısına inmiyor.Eski bir pentium4 D işlemciniz varsa ayrıca ısınma sorunu olabilir çünkü bu işlemci 130watt'a kadar enerji tüketebiliyor.Zaten quad işlemciye 300$ sayan biri soğutma için de bi 70-80$ saymalı bence.

amd soket 939 dan soket 940 devir hatasına tekrar düşüyor. azıklar olsun ki hatalı işlemcileri piyasaya sür, ondan sonra da hatasız işlemcileri insanları uzun bir zaman bekleterek olayın terini soğuk , hemen ardından da sağlam işlemcileri vatandaşlara daya.
Amd delikanlı ise hatalı işlemcileri değişmesi gerekir. Veya sadece yüzde 10 farkla yeni işlemciyi ile değişmesi gerekir.
YAzıklar olsun şu amd işlemciye para verene. Ticaret bakanlığını göreve davet ediyorum. Tüketici mahkemeleri artık hangi hukuk varsa göreve davet ediyorum.

saygılarımla.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play