BBM, ilk 24 saat performansıyla şaşırttı!

Yılan hikayesine dönen bu Android ve iOS uygulaması, indirilmeye sunulduğu ilk 24 saatte şov yaptı!

  • Levent Öztürk

Blackberry'nin pazartesi günü, Android ve iOS için resmi olarak indirmeye sunduğu ücretsiz BBM uygulaması büyük ilgi gördü. Android ve Apple kullanıcılarının bedava indirebildiği uygulama, Blackberry'nin söylediğine göre ilk 24 saat içerisinde 10 milyon kez indirildi.

Uygulama sayesinde artık, Android ve iOS sahibi kullanıcılar da, BlackBerry ceplerde olduğu gibi arkadaşları ve meslektaşları ile BBM sistemi üzerinden mesajlaşabiliyor. Sistem, kullanıcılara mesajlarının okunduğu zamanı ve karşı tarafın bir şey yazmakta olup olmadığı gibi bilgileri iletiyor. Sistem ayrıca dosya ve fotoğraf paylaşımına da imkan tanıyor. Şu anda aktif olarak BBM'ye sahip kullanıcı sayısı 60 milyon civarında.

Ama BBM'nin Android ve iOS üzerinde kullanılabilir hale gelmesi, kişilerin Blackberry kullanıcıları ile daha rahat mesajlaşmasının ötesinde bir amaç taşıyor. Blackberry'nin BBM ile ilgili başkan yardımcısı Andrew Bocking "Anında mesajlaşmanın hızlı iletişim ve yardımlaşma gibi özelliklerine ihtiyaç duyan kişiler için, BBM üzerinden sağlanan mahremiyet, kontrol ve güvenilirlik özelliklerine sahip özel sosyal ağ hizmetinin lideri olmayı amaçlıyoruz" açıklaması ile bu amacı açıklıyor.

Blackberry, bir süredir akıllı telefon marketinde tutunmak için mücadele ediyor. Ancak bu yıl içerisinde Blackberry'nin işletim sistemini güncellemesi ve bu güncellemenin olumlu eleştiriler alması ile umut ışığı yanmış durumda.

Tabii ki daha önce yapılan stratejik hatalar, pek çok kullanıcısını diğer firmalara kaptırmasına ve momentumunu kaybetmesine sebep oldu. Ayrıca yine bu yıl içerisinde Blackberry, seçeneklerini incelediğini belirtmişti ve başka bazı grupların firmayı satın almayı planladığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Ben dün indirdim BB sevdiğim bi marka inşallah android cihaz da çıkarır.

@23 Eki 2013 20:14 hem adroid hem ios da var tekrar ama whatsapp varken gerek var mı bilmiyorum

Ya iyi hoşta yaklaşık 24 saattir bana sıra gelmedi sirf merakimdan indirdm. Gelecek gibide görünmüyor.. Bakalım RIM kendini böyle kurtarabilecek mi :D

diğerlerinden farkı ne?

Aynen meraktan indirdim ama hala bi cacik yok sira bekliyoruz bu ne sacmaliktir ya 2 gun oldu yuh yani whatsapp a kurban olsunlar

indirdim, sıramı bekledim, 5 dk kullandım. sildim.

İNDİRDİM BENC BAŞARILI OLACAKTIR

burada görünce indirdim whatsapp tan kat ve kat geri kalmış bir uygulama birşey olmadığını görünce hemen geri sildim.

Merakımdan indirdim iki gün sıra bekledim.beş dakika sonra sildim

illa marketten mi indireceksiniz google a yazın çıkar. newapk da fln güvenilir var.

indirdim 5 dakika kullandım sildim. vasat. işlevsellik sıfır.kendi telefonumun mesajlaşma arayüzü bile 100 basar :)

Bunun farkı ne? Diyenler, BBM Kullanan bir sürü BlackBerry kullanıcısı var. Aralarında tanıdıklarınızda oluyor onlarla BBM den konuşmayı sağlamak ( Başka İşletim Sistemlerinde ).

super bir uygulama whatsapp viber tamamen bunun yaninda cöp

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play