BigSoft’un yeni ürünü: “Müzik ile Yaşamak”

Türkiye’de eğlence, kültür, hobi ve eğitim yazılımları üreten EuroSoft Yazılım, BigSoft markası altında “Müzik ile Yaşamak” isimli bir yardımcı eğitim PC yazılımını satışa sundu.

Müzik ile ilgili temel ve orta düzey bilgiler içeren program, interaktif eğitim teknikleri ile eğlendirerek öğretiyor.

Birbirinden farklı ve eğlenceli 4 bölüm başlığı

Eurosoft Pazarlama Müdürü Mahmut Karcı ilköğretim öğrencilerinin müzik derslerindeki başarısını ve ilgisini arttırmaya yönelik yazılımın eğlendirirken öğretmek amaçlı hazırlandığı söyledi. Mahmut Karcı “Müzik ile Yaşamak” CD’sinin 4 bölüm başlığında hazırlandığını belirterek “CD’deki başlıkları Temel Müzik Bilgisi, Ünlü Besteciler, Dünya Çalgıları, Çalgı Aileleri’nin tanıtılması olarak sınıflandırdık. Çocuklar kadar müziğe ilgisi olan herkesin eğlenceli bilgiler bulabileceği bir program hazırladık” dedi.

Programda neler var?

Notalar hakkında bilgilerin yer aldığı programda başlangıçta pek anlamadığımız işaretlerin aslında, bir melodinin çalınış şeklini nasıl değiştirdiğini, çalınış sırasını değiştirdiğimiz notaların, melodileri nasıl farklılaştırdığını öğrenirken çok eğleneceksiniz.

Programdaki bir başka bölümde ise müzik aletleri tanıtılıyor. Telli,Üflemeli ve Vurmalı çalgıların aile üyelerini tanırken enstrümanların 3 boyutlu görüntülerini zevkle inceleyeceksiniz. Bakarken pek de dikkat etmediğimiz pek çok ayrıntının, bir enstrümanı çalmak için ne kadar önemli olabileceğini keşfetmeye başlayacaksınız. Bu bölümde ayrıca dünyanın farklı ülkelerine ait çalgıların tanıtımlarına yer verildi.

Dünyaca ünlü besteciler bu CD’de

Yaşadığı çağa damgasını vurmuş, notalarıyla ölümsüzleşen dünyaca ünlü besteciler ve eserlerinden örnekleri de dinleme ve öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

tekrar yükleyebilir misiniz?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir