Bill Gates koltuğu geri aldı!

Microsoft'un efsanesi, 6 yıl önce başkasında kaptırdığı bu koltuğu, en sonunda tekrar ele geçirdi!

Bill Gates koltuğu geri aldı!

2007'de Meksikalı işadamı Carlos Slim'e kaptırana kadar "dünyanın en zengin adamı" unvanının sahibi olan Bill Gates, tam 6 yıl sonra unvanını geri kazandı. Bloomberg'in bildirdiğine göre Bill Gates, uzun yıllar ikinci sırasını işgal ettiği "dünyanın en zenginleri" listesinin tepesine yerleşti.

Bloomberg'in hazırladığı milyarderler endeksine göre Bill Gates tam 72,7 milyar dolarlık bir servetin sahibi. Böylece Gates 72,1 milyar dolar servete sahip olan Carlos Slim'in "az farkla da olsa" (sadece 600 milyon dolar!) önüne geçti. Gates'in servetindeki bu artışın nedeni Microsoft hisse senedi değerindeki ani artış: Firmanın hisse senedi değeri son beş yılın en yüksek noktasına erişmiş durumda. Gates'in sonradan kar elde ettiği başka hisse senedi yatırımları da yaptığı biliniyor. Gates'in toplam serveti 2013'ün ilk aylarında 10 milyar dolar kadar artarken Slim'in servetinde 2 milyar dolara yakın düşüş görüldü.

Bill Gates'in servetinin önemli bir kısmını kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla düzenlediği hayır işlerinde kullanmayı planladığı biliniyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Efsane geri döndü. Başarılar diliyorum.

Sadece 600 milyon dolar!!!

600 milyon dolara az dediniz ya :D

600 milyon dolarcık :)

600 milyon dolara afrika doyar

Bir kaç hafta oldu bu olalı. Chip neden hiç eleştiriye açık değil acaba. ..bi eleştiri yorumu görse nasıl engellediğini bilmiyor.

evet. az farkla (sadece 600 milyon dolarcık!) geçmiş. 10:47 >>çok para kazanmak her zaman başarı sayılmaz.

steve abi de zengindi sonra ne oldu??? kefenin ceni yok. mutlu olucak yetecek kadar paran olsa yeter. çok mu müslüman oldu :) ?

gereksiz hesap 600 Milyon Dolar:3243594007,252482 sakız

Günaydın, Explorer gibisiniz !

bu dengesiz hala yaşıyomu ya?....

36 milyar dolar kişisel servetini bağışladığını düşünürseniz, açık ara birinci. Ayrıca bu adamın zengin olması dünyanın işine gelir, zira Bill Gates kişisel servetinin %95'ini bağışlayacağını açıklamış bir kişi. Bazı CEO'lar gibi sırf kendisine karaciğer nakli yapılsın diye sağa sola rüşvet dağıtan bir kişi değil yani. Yine de sevilmez, anlamam hiç.

" Carlos Slim'in "az farkla da olsa" (sadece 600 milyon dolar!) önüne geçti." O kadar az parayı size verelim bu işi bırakın. :)

Aklıma zeki metinin filmi geldi. Ölmediği her gün için zekiye bir öncekinin iki katı ödeniyordu. +Pamuk eller cebe beyler. Tam 600 milyoncuk.

Bunlar hikaye. Asıl varlık masonlar ve vatikanın etkinde.

inşa bazen ne yapacağını bilmez bil Gates servetinin %95 ini bağışlayacağın söylemiş yapsa ama bazen hayat böyledir kimi zaman yalan kimi zaman doğru hey seneyer bunu okuyorsan dünyanın en zengin insanı sensein aslında gerçek zenginlik para değildir gerçek zenginlik insanın ta kendisidir inşa dünyadaki her şeyden daha zengindir bir gün hocamız bize insanındegeri 50000 ketrilyon demişti yani bu para bilgatesin sahip olamayaz,cagı kadar büyük yalnız bil Gates eyer bu yardımı yaparsa asıl zengili insanın içidedir oda bunu yaparsa gerçek zengin o demekti yani insanlık

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir