Bir tek masaüstü yetmiyor mu? Çözümü var...

Windows'un masaüstü tüm programlara yetmiyor mu? Bu uygulama ile kendinize daha çok yer açın!

  • Ümit Öncel
Bir tek masaüstü yetmiyor mu? Çözümü var...
Desktops'ta bir masaüstünü haberlere, diğerini işle ilgili programlara ve dilerseniz bir diğerini oyun ve eğlence uygulamalarına ayırabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla program ile çalışıyorsanız zaman zaman bu programlar arasında yolunuzu kaybettiğiniz olmuştur. ALT + TAB ile açık olan uygulamaların arasında, aradığınızı bulana kadar gezinmek bir alternatif ama program pencerelerinin sayısı 10'ları geçmişse bu can sıkıcı bir sürece dönüşebilir. Daha kolay bir yöntem birden fazla masaüstü ile çalışıp, birbirleri ile ilgili programları farklı masaüstlerinde tutmak olacaktır.

Desktops adlı ufak ve ücretsiz bir uygulama, Windows'un tek masaüstüne bağımlılığını ortadan kaldırıyor ve birden fazla masaüstünde daha rahat bir çalışma imkanı sağlıyor. Üstelik program farklı masaüstlerinde açık olmasını istediğiniz programlarını "paketler" halinde tanımlamanıza ve tek tuşla tümünü birden açmanıza da olanak sağlıyor.

Farklı masaüstlerine klavye kısayolları tanımlayarak hızlı geçiş yapmak kesinlikle ALT + TAB ile program aramaktan daha hızlı bir yöntem olacaktır.

Eğer siz de tek masaüstünden kurtulmak istiyorsanız şu adresi ziyaret ederek ücretsiz Desktops programının en yeni sürümüne sahip olabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Linux'ta varsayılan olarak geliyor bu özellik.Mesela benim 4 tane masaüstüm var :)

Linux u takip etmeye devam et Micrososft :)

win8te gelir

Güzelmiş :)

ATI de de var bole bişey 9 masaustum vardi uçtu şimdi:(

Üstelik program farklı masaüstlerinde açık olmasını istediğiniz programlarını "paketler" halinde tanımlamanıza ve tek tuşla tümünü birden açmanıza da olanak sağlıyor

Sevgili Chip ben bu yukarıda belirmiş oldugunuz yazıyı programda bulamadım. böyle bir secenek yok çok aramama ragmen yok. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim . saygılarımla

gereksiz atide zaten bu özellik var

gereksiz atide zaten bu özellik var
__________________________________________
ben solemesem haberin bile olmıcaktı ***

win8te gelir
_____________________________________________
bekle gelir

yaa bn yapamadım :((

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play