BlackBerry'nin yeni Android'i hazır: DTEK50

BlackBerry, Android ile çalışan; şimdiye kadar yapmış olduğu en ince ve en güvenilir telefonunu ile bir kez daha sahnede!

  • Ercan Uğurlu
BlackBerry'nin yeni Android'i hazır: DTEK50

BlackBerry için macera bitti bitiyor derken, şirket küllerinden doğuyor. Kısa bir süre önce Android'e dönüş yapan BlackBerry, Priv ile birlikte ölü toprağını üzerinden atarken, yeni telefon modeliyle birlikte kendini daha iyi hissediyor olabilir. Zira şirketin şu ana kadar üretmiş olduğu en ince BlackBerry akıllı telefon DTEK50 olurken, aynı zamanda  oldukça da güvenli olduğu iddiası taşıyor.

BlackBerry DTEK50 olarak isimlendirilen yeni telefon, 5.2 inç boyutunda ekrana ve 7.4 milimetre kalınlığa sahip. BlackBerry'nin ısrarcı olduğu QWERTY klavyeyi üzerinde bulunduramayan telefon, sanal tuşlara ev  sahipliği yapıyor. Bu çizgisiyle beraber günümüz akıllı telefonlarına daha yakın duran DTEK50, asıl güvenlik noktasında dikkat çekiyor.

BlackBerry, DTEK50 modelinde güvenlik noktasındaki tüm kaygılarını ele alarak Android işletim sistemine yeni bir güvenlik bakış açısı getirdiği iddiasında. Yeni modelinde kullandığı özel şifreleme yazılımlarıyla kullanıcının tüm bilgilerini güvence altına aldığını söyleyen BlackBerry,  bu iddiasında ne kadar başarılı olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Güvenlik özelliklerinin yanında 13 mepgapiksel arka kameraya sahip olacağı bilinen BlackBerry DTREK50'nin 299 Dolar'dan satılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Samsung varken bu alınmaz. Blackberry os u bıraktığı an blackberry bitti.

@28 Temmuz 2016 17:40 adamlar ne yapsın arkadaş, blackberry os'li telefonları çok mu iyiydi sanıyorsun

59$ lik cin mali telefonlara benziyor. Diger firmalar 5.5 mm ye 2600 mA pil sigdirabiliyorlar, 7.5 mm lik BB'de batarya ile ilgili hic bir bilgi yok. O fiyata zor satar. Ikinci Priv vakasi olacak.

Samsung falan faso fise black berry daha kaliteli.

Blacberry kalite olarak her zaman iyiydi, ancak işletim sistemi ve tasarımda çakılmışlardı! bu sefer tutturmuş gibi görünüyorlar ancak geç kaldılar

Sen de yorum yaz