BlackBerry'yi Priv de kurtaramadı!

Cep devinin açıkladığı son rakamlar, bir kez daha beklentileri karşılayamadı...

BlackBerry'yi Priv de mi kurtaramayacak?

Bir dönemin en gözde telefon üreticilerinden BlackBerry, son yıllarda yaşadığı düşüşü durdurmak ve bir yangının külünü yeniden yakıp geçmek için önemli hamleler yapsa da zorla güzellik olmuyor.

Zira en son finansal veriler BlackBerry'nin halen beklentilerin altında bir satış grafiğine sahip olduğunu gösteriyor. 2015'in son finansal çeyreğinde 600.000 adet telefon sattığını açıklayan BlackBerry'nin elde ettiği bu rakam, hem ABD borsasındaki 850 binlik beklentinin hem de bir önceki çeyrekteki 700 bin adet satışın altında.

Detaylı BlackBerry Priv testimiz için tıklayın...

BlackBerry'nin ilk Android cihazı Priv, Kasım ayında satışa çıkmasının ardından ABD'de birkaç GSM operatörü aracılığıyla satışa çıkarıldıktan sonra, bu cihaz da kullanıcılar tarafından beklenen ilgiyi henüz görmüş değil. Diğer yandan Priv'in başarılı olması BlackBerry için kritik bir önem taşıyor, zira firma umudunu büyük bir ölçüde Google'ın mobil işletim sistemiyle yaptığı işbirliği sonucunda üretmeyi planladığı cihazlara bağlamış durumda.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Türkiye'de satış fiyatı 3.500,00 TL idi bugün 2.999,00 TL'ye düşmüş sağolsunlar :) Avrupa'daki fiyatı da epey yüksek oranın fiyatlarına göre . Fiyat politikasını mutlak suretle düşürmesi gerek. Özellikler diğer markaların amiral gemilerinden geride fakat fiyat hepsinden pahalı maşallah.HUB ve bir kaç özellik için almayı düşünürdüm lakin bu fiyata imkanı yok

o kadar fiyata blackberry yi kimse kurtaramaz millet 3 maaşını birden telefona yatırmaz

3bin tl ye satarsa tabi sonuç bu olur...

3 bin tl'ye iphpne alıyorsunuz ama...

Ben bundan önce note 4 kullanıyordum 4 aylık bi Android deneyimim oldu Temmuz ayında blackberry z30 aldım şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki BlackBerry 10 Os la bir sistem çok stabil mağaza konusunda eksiklik söz konusu baş başka da bir eksiği yok am kurumsal yönetimin yanlış stratejileri ekonomi anlam şirketi zor durumda bıraktı BlackBerry oldu sürece ben kullanıcısı olmaya devam edeceğim

herkesin dediği gibi. fiyat satılamamasında en büyük etken. kusura bakmasınlar. bu firma 1.500 tl civarında olup diğerlerinin arasından güvenlik gibi ek özelliklerle sıyrılan cihazlar yapmalı. ben özelim demekle özel olunmuyor.

blackberry 10 gibi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi mobil işletim sistemini yapıp sonra da öksüz bırakırsan böyle patlarsın kardeşim. yaptığın işin arkasında durmazsan, sattığın cihaz müşterilerin elinde patlarsa ve sen bunu alışkanlık haline getirirsen kimse de sana güvenip cihazını almaz. priv için söz verdiğin güncellemenin söz verdiğin tarihte gelmemesi de cabası. cihazların fiyatlarına hiç girmiyorum orası baştan aşağı hatalar zinciri. üzülüyoruz be blackberry, yazık ediyorsun kendine.

Fiyat politikaları çok önemliydi ama müşteri memnuniyeti fiyattan üç kat daha önemlidir!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir