Bu sefer de onu parçaladılar...

Son dönemin popüler cihazlarından biri daha, iFixit'in elinde parça parça oldu...

  • Ertuğrul Süngü
Parçalanma sırası, Samsung Gear 2'ye geldi!
Kaynak: iFixit

Samsung giyilebilir teknoloji konusunda emin adımlar atmaya devam ediyor. İlk olarak Samsung Gear isimli akıllı saati ile karşımıza çıkan firma, bir süre önce de Samsung Gear 2'yi ve varyantlarını gözler önüne sermişti. Kısa denilebilecek bir sürede ikincisi nesli üretilen saat, şimdi de iFixit ekibinin ameliyat masasına konuk oldu.

iFixit, eline geçirdiği her yeni cihazı lime lime etmesi ile ünlü ve her parçaladığı cihazı en ince detayına kadar inceliyor. Sonunda da, cihazlara "tamir edilebilirlik" konsunda not veriyor. Peki, Samsung Gear 2'nin ameliyat masasındaki başarısı hangi seviyede?

Parçalama işlemi esnasında ilk dikkat çeken parça, şüphesiz kol kayışlarının değiştirilebilmesi oldu. Bu sayede saatlerin belki de en çabuk eskiyen paçasının kolayca değişiyor olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Cihazın açılmasıysa bir hayli kolay ve teknoloji meraklıları için harika bir deneyim sunduğu da bir gerçek. Akabinde cihaz içerisinde bulunan 300mAh pili değiştirmek de mümkün. Saatin çerçevesi, conta ve vidalarla çevrelenmiş ve bu sayede iki metre suyun altında 30 dakika boyunca su geçirmeden durabiliyor. Tek bir ana kart üzerine yayılan donanım, 1GHz çift çekirdekli CPU ve geri kalan parçaları barındırıyorken, tüm sistem tek bir kablo ile ekrana yansıtılıyor.

Tüm bu parçalama işleminin sonundaysa Samsung Gear 2, tamir edilebilme başlığı altında iFixit'ten 10 üzerinden 8 puan almayı başarmış durumda. Bu kadar ufak bir ürün için ziyadesiyle yeterli bir not olduğu kesin...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz