Cebinizin sizi anlamasını istemez misiniz?

Akıllı cepler bizi tanıyor; bize tavsiyelerde bulunuyor. Peki bizim yerimize karar verebilirler mi?

Cebinizin sizi anlamasını istemez misiniz?

Bilgi ve içerik artık herkes için çok önemli kavramlar. Durum böyle olunca bize eşlik eden akıllı cihazlarımızı yanımızdan ayıramıyoruz. Ne yaptığınızı bilen, hangi arkadaşınızla buluşacağınızı, trafikte olup olmadığınızı anlayan, hatta ve hatta yakınınızda olan tanıdığınız kişileri bile size söyleyen akıllı cihazlardan bahsediyoruz.

Akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir cihazlar her geçen gün sizi daha iyi tanıyor ve sizin kişisel asistanınız olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

Davranışların uyarlanması

Elecrical and Electronics Engineers (IEE) Kıdemli Üyesi Kevin Curaan "Kullanıcıların davranışlarını, ilgi alanlarını ve görüşlerini anlamak akıllı cihazların en büyük yeteneği" diyor. Zaten akıllı cihazların bugün geldikleri nokta da tam olarak bu.

Bilginin tam olarak ne olduğundan bahsetmek gerekirse eğer kullanıcının konumu, çevresinde neler olduğu, ruh hali, tarih ve zaman gibi verilerden bahsedebiliriz. Akıllı cihazlar bu bilgileri değerlendirip size istediğiniz bilgiyi sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bununla birlikte gizlilikte kaybolacak. Gerci zaten kayboldu da. Daha bir seffaflasacaz.

İstiyorsanız onlar bizi yönetsin?

Önceki diğer iki yoruma katılmakla beraber bence de bu cihazlar bizi daha da yalnızlaştıracak...

Abi düşünsenize zaman içerisinde bizim programladığımız bu cihazlar an gelip bizi programlamaya başlarlarsa o zaman panteistlerin inanmış olduğu gibi tanrıyı işten atmış olmazlar mı? Neticede kaderimizi tayin edecek şeyler programlar olmaz mı?

Şu an ki gidişat itibari ile hiç hayırlı bir şey değil: 1-Normal şartlarda olandan daha büyük bir reklam bombardımanına tutulmak. 2-Güvenlik şemsiyesi altında, istemediğiniz zamanda istemediğiniz yerlerde izlenmenin kolaylaşması (örneğin bir süre sonra siz kapatsanız da kapanmayan gps chipli telefonlarımız olabilir).

dostlar bilim kurgu hiç bir zaman gerçek olmayacak tam olarak rahat olun

KALEMSİZ S-PEN ........TELEFON AKILLI SAYILMAZ. NOTELERİN DAHA AKILLI OLDUĞU KANISINDAYIZ GERİSİ TEFERRUAT..ZATEN PROGRAMLARI AKILLI YAPIYOR. EN İYİ SİSTEM VE VERSİYON HANGİ AKILLI TELEFONDA ??? ANDOİD TELEFONLARDA MI? APPLE TELEFONLARINDA MI? WİNDOWS TELEFONLARINDA MI? ........... GÖRÜŞLERİNİZİ YAZINIZ. ?????

artık bizleri yönetecek elektronik cihazları çağı geliyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir