Cep devi için işler değişiyor mu?

Eski parlak günlerini arayan cep devinin yaptığı son açıklama, herkesi şaşırttı!

Cep devi için işler değişiyor mu?

BlackBerry son 3 aylık dönemde büyük bir sürprizle kar elde etmeyi başardı: 2012'nin son üç ayında, BlackBerry 94 milyon dolar gelir açıklandı. Bu durum, hisse başına 29 Sent kayıp yaşanacağını iddia eden analistleri de şaşırttı. Bu gelişme, BlackBerry'ye yeni BlackBerry 10 platformu için umut veriyor. BlackBerry yaptığı açıklamada bu karın asıl nedeninin maliyet kısıtlamaları olduğunu söylüyor.

BlackBerry Başkanı ve CEO'su Thorsten Heins "Geçen senelerde BlackBerry'de değişik uygulamalar denedik. Bu değişiklikler son 3 aylık dönemde bizi kara götürdü" diyor ve devam ediyor: "BlackBerry 10 lansmanı ile, en yeni ve en inovativ mobil bilişim platformunu piyasaya sürmüş bulunuyoruz. Müşteriler bu cihazı ve kullanım tecrübesini sevdi. Şimdi ekibimiz ve ortaklarımız, BlackBerry tüketicisine ve kurumsal müşterilere bu cihazları ulaştırmayı hedefliyor."

Başka bir haber ise kurucu Mike Lazaridis'in şirketten tamamen ayrılması oldu. Lazaridis, daha önce de CEO koltuğunu Heins'e bırakmak zorunda kalmıştı. BlackBerry pazar payı kaybedince Apple iPhone ve Google Android gibi rakipleri tüm pazarı ele geçirmişti. BlackBerry kurumsal ve resmi çevrelerdeki muhteşem hakimiyetini bile kaybetmeye başlamıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Fazla sürmez

ne güzel rekabet ölmesin fiyatlar düşsün harika

banada fazla sürmez gibi geliyor, rekabet iyi oluyor yoksa telefon fiyatları çok can yakar...

profosyonel anlamada düşünmek gerekirse bb ve rim bence telefonun en son noktası kullanıdım cihazlar anlamında ilk 1. panasonic 2. nokia 3. htc 4. somsung 5. iphone 6 blackberry bence sonu bb diger cihazları aldıgım zaman oyuncak geliyor

Blacberry diye fahiş fiyattan satarsanız satmaz tabi... son model ne yapıyor ki 2000TL yuvarlama fiyata satılıyor?...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir